Jakie korzyści daje telewizor jako monitor do pracy i rozrywki?

  • 13 czerwca 2023, 19:09
  • Artykuł powstał przy współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.
  • Biznes i gospodarka
Czujesz, że masz zbyt mało miejsca na obecnym monitorze? Wykorzystaj telewizor jako monitor! To najnowszy sposób na zyskanie dodatkowego ekranu do pracy i do rozrywki bez ograniczania się tylko do tego, co oferują monitory. Jakie korzyści daje Ci telewizor jako alternatywa dla monitora? Sprawdź!

Smart TV jako monitor — najważniejsze funkcje, które musi mieć Twój telewizor

Niewiele urządzeń sprawdza się tak świetnie jako zamiennik zwykłego monitora jak telewizor Smart TV. Te naszpikowane funkcjami urządzenia sprawiają, że możesz robić na nich absolutnie wszystko — przeglądać Internet, oglądać filmy i seriale, grać, prowadzić wideokonferencje i pracować. Nie jest więc zaskoczeniem, że dla użytkowników to kuszą alternatywa zamiast tradycyjnego monitora.

Jakie są funkcje Smart TV w telewizorze?

Dlaczego użytkownicy tak kochają Smart TV? Oczywiście, z powodu inteligentnych funkcji, które sprawiają, że telewizor staje się nowoczesnym, interaktywnym i wielofunkcyjnym sprzętem do każdego domu.

 

Na jakie funkcje w szczególności musisz zwrócić uwagę, jeśli chcesz używać telewizora zamiast monitora?

  • Rzutowanie plików na wielkim ekranie — to bezprzewodowe przesyłanie plików na wielki ekran bez podłączania smartfonu, tableta lub laptopa. Wszystkie prezentacje, dokumenty prześlesz w kilka sekund na wielki ekran.

  • Sterowanie wszystkimi urządzeniami — Smart TV umożliwia zdalną obsługę zarówno telewizora, jak i innych urządzeń, które są z nim sparowane. Taką funkcję oferuje przykładowo platforma SmartThings. Co więcej, możesz zyskać również zdalny dostęp do urządzeń w biurze — firmowego laptopa, drukarki, a nawet oświetlenia. To już nie telewizor, a prawdziwe centrum dowodzenia!

  • Dostęp do aplikacji i do Internetu — telewizor możesz podłączyć do komputera, ale wcale nie musisz. Wbudowane aplikacje i dostęp do Intenetu sprawiają, że Smart TV działa jak samodzielny komputer. Daje Ci zatem szybki podgląd do dokumentów, maili lub prowadzenie wideokonferencji.

  • Bezprzewodowy obraz z laptopa na telewizor — zapomnij o podłączaniu wszystkich urządzeń za pomocą przewodów. Najnowszy Smart TV pozwoli Ci na podłączanie urządzeń całkowicie bezprzewodowo.

 

I wszystkie te funkcje dostępne są na ekranach o kinowej rozdzielczości i w pełnym spektrum rozmiarów. Możesz sięgnąć po modele z matrycą OLED bądź QLED, wybrać rozdzielczość 4K, a nawet 8K, a przekątna dostępna w ofercie sięga nawet 80 cali! Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś wybrał model popularny model 65 cali, a nawet mniejszy! Telewizory Smart TV sprostają oczekiwaniom każdego — ich oferta jest zdecydowanie bogatsza niż oferta monitorów.

Jak wyświetlać obraz z PC na TV? 2 najprostsze sposoby

Przesyłanie obrazu z pulpitu z PC na TV nie jest trudne — każdy sobie z nim poradzi. Istnieją dwa uniwersalne sposoby, które pozwolą na błyskawiczne połączenie komputera z telewizorem:

  1. Użyj starego dobrego kabla HDMI — podepnij oba urządzenia i w ustawieniach sprzętu wybierz wyjście HDMI jako nowe źródło obrazu dla telewizora.

  2. Bezprzewodowy obraz z komputera na telewizor polega na połączeniu PC i TV z poziomu Centrum Zadań w Twoim laptopie. Opcja o nazwie “Połącz” lub “Inny ekran” pozwoli Ci streamować pulpit z komputera wprost na telewizor.

 

 

 
Artykuł powstał przy współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tropes
26.07.2023, 10:43
tropes
A jeśli chodzi o prawdziwe rozrywki, to polecam kurs instruktora strzelectwa sportowego i to jest dobry kierunek, zobaczcie - https://www.shootingcracow.com/kurs-instruktora-strzelectwa/ Kwestia dopasowania wszystkich elementów.