Pralka ładowana od frontu czy od góry - który model lepiej sprawdzi się w małej łazience?

Urządzenie kompaktowej łazienki może być wyzwaniem! Zobacz, jaką pralkę wybrać - ładowana od frontu czy od góry? Oba rozwiązania mają swoje zalety i dobrze sprawdzą się w niewielkiej przestrzeni. Dowiedz się, na jakie aspekty zwrócić uwagę, wybierając najlepsze urządzenie!

Pralka do małej łazienki - jak zaaranżować przestrzeń?

Aranżacja niewielkiego pomieszczenia wymaga szukania kompromisów i sprytnych rozwiązań. Zależy ci na dużej, wygodnej pralce ładowanej od frontu? Dobrym pomysłem może być… pozbycie się urządzenia z łazienki. Może się okazać, że sprzęt swobodnie zmieści się w kuchni lub pomieszczeniu gospodarczym. Pamiętaj, że pralka w kuchni połączonej z salonem może być mało komfortową opcją - hałas generowany podczas wirowania zakłóci spokojny relaks. Zwracaj wtedy uwagę na deklarowaną liczbę decybeli.

Czasami nie ma jednak wyboru - bo bardziej pojemna pralka jest priorytetem, a nie możliwie najdyskretniej pracujące urządzenie.

Jeśli chcesz pozostawić sprzęt w łazience, zwróć uwagę na odpowiednie jego ustawienie. Inaczej urządzisz łazienkę, gdy zdecydujesz się na pralkę ładowaną od góry, inaczej - od frontu. W pierwszym przypadku nie ogranicza cię przestrzeń przy pralce - urządzenie nie będzie zasłaniać przejścia. Musisz jednak zwrócić uwagę na to, co znajduje się na pralką - bezpośrednio nad sprzętem nie zwiesisz szafki ani półek. Wszystko po to, by mieć swobodny dostęp do bębna. Pamiętaj też, że na samej pralce nie ustawisz przyborów higienicznych - musisz skorzystać z innych opcji przechowywania.

Inaczej jest z pralką ładowaną od frontu. Rynek podbiły modele typu slim, o mniejszych wymiarach, które swobodnie zmieszczą się nawet w niewielkiej łazience. Kluczową kwestią jest jednak łatwe otwieranie drzwiczek tak, by bez przeszkód móc ustawić inne elementy wyposażenia pomieszczenia. Na pralce ustawisz przybory toaletowe, a nad urządzeniem zawiesisz półkę albo szafkę.

Jak wybrać pralkę do niewielkiej łazienki? Kluczowe parametry

Niezależnie od tego, czy bardziej podoba ci się pralka ładowana od góry, czy od frontu, lista parametrów, na które zwrócić uwagę, obejmuje:

  • wymiary urządzenia;
  • pojemność sprzętu;
  • klasę energetyczną;
  • generowany hałas;
  • maksymalną prędkość wirowania;
  • łatwe sterowanie;
  • szeroki wybór programów;
  • dodatkowe funkcje;
  • zabezpieczenia;
  • atrakcyjny wygląd.

Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, szukając odpowiedniej pralki? To zależy od twoich oczekiwań i wielkości sprzętu, a także - producenta. Jeśli zależy ci na sprawdzonych modelach czołowej marki, zwróć uwagę na to, co proponuje Whirlpool. Znajdziesz tu zarówno niedrogie opcje za mniej niż 2000 zł, jak również bardziej zaawansowane, wyposażone w inteligentne rozwiązania.

Szukając niewielkiej pralki, powinieneś liczyć się z tym, że nie będą to bardzo pojemne sprzęty - wypierzesz jednocześnie 6-7 kg ubrań. Dla większych rodzin może być to niedogodność - pranie trzeba będzie wstawiać każdego dnia. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego urządzenia - o możliwie najwyższej klasie energetycznej, by częste uruchamianie pralki nie odbiło się na nadmiernie wysokich rachunkach za prąd.

Chcesz porównać urządzenia ładowane od góry i od frontu? Sprawdź pralki Whirlpool w sklepie MediaMarkt, spójrz na parametry i porównaj recenzje użytkowników. W ten sposób łatwo określisz, jakie urządzenie sprawdzi się u ciebie najlepiej!

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.