Rozświetlamy Braniewo. Policja zaprasza na debatę

Rozświetlamy Braniewo. Policja zaprasza na debatę fot. archiwum redakcji
Komendant Powiatowy Policji w Braniewie zaprasza do wspólnej debaty społecznej pn. „Rozświetlamy Braniewo”, która odbędzie się 24 stycznia 2017 r. o godz. 16.00 w sali kinowej Braniewskiego Centrum Kultury.

Słabo doświetlone przejścia dla pieszych, niekorzystne warunki atmosferyczne, wtargnięcia na jezdnię oraz nadmierna prędkość i nie zachowanie ostrożności przez kierowców - to najczęstsze przyczyny wypadków z udziałem pieszych. Tylko w ciągu ostatnich 3 miesięcy miesięcy na terenie Braniewa doszło do 4 potrąceń, w wyniku których śmierć poniosła jedna osoba. 

 

Jak poprawić bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego? W jaki sposób prawidłowo oświetlić przejścia?  Jak kształtować przestrzeń publiczną, aby była przyjazna mieszkańcom? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą policjanci podczas debaty społecznej „Rozświetlamy Braniewo”, która odbędzie się we wtorek 24 stycznia o godz. 16.00 w Braniewskim Centrum Kultury.

 

- Na spotkanie zapraszamy przedstawicieli samorządów, mieszkańców Braniewa, wspólnoty mieszkaniowe, organizacje pozarządowe, zarządców dróg, wspólnot mieszkaniowych - mówi podinsp. Anna Kos z KPP w Braniewie

 

Prelegentem debaty jest podkom. Robert Papierowski, kierownik Zespołu ds. bezpiecznych przestrzeni przy Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu, który na przykładzie Pasłęka w praktyczny sposób wskaże możliwości doświetlenia przejść dla pieszych oraz praktycznego kształtowania przestrzeni publicznej. 

 

Redakcja TVBraniewo24
Rozświetlamy Braniewo. Policja zaprasza na debatę
— Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zmotoryzowany
25.01.2017, 9:55
zmotoryzowany
Witam, niestety nie mogłem dotrzeć na debatę, a jestem bardzo ciekawy jakie tematy zostały poruszone i co najważniejsze, jakie wnioski wyciągnięte. Czy padły jakieś deklaracje ze strony zarządców poszczególnych dróg ?
x
24.01.2017, 14:46
x
musialo dojsc do tragedji zeby zaczeli cos z tym robic. To jest jakas paranoja a kierowcy jak jezdzili szybko tak i beda jezdzic. Przed przejsciami powinny lezec spowalniacze a nie leza tam gdzie nie trzeba. wtedy moze by bylo dobrze.
mieszkaniec
23.01.2017, 20:20
mieszkaniec
Myślę, że tu nawet nie trzeba debatować. Należy Każde przejście dla pieszych po prostu doświetlić lampami ledowymi z góry. Poczynając od ulicy elbląskiej skrzyżowanie z Kopernika jadąc od Fromborka, dalej za skrzyżowaniem mielczarskiego-warmińska, dalej przejście za skrzyżowaniem elbląska - krasickiego, dalej przejścia przy rondzie, dalej przejście przy PKO, przejście przy kinie, przejscia na światłach, przejście przy Sanepidzie, przejście przy Żeromskiego, no i cała długość poczynając od Lidla do przejazdu kolejowego na królewieckiej. Dodatkowo na Kościuszki przy kościółku, przy rzeczce, przy Ośrodku zdrowia i przy UM. kolejna wylotówka z miasta w kierunku Elbląga od ronda - sikorskiego przy ogólniaku, skrzyżowanie Mielczarskiego-sikorskiego i przejście na przeciwko brygady. No mamy po debacie.
@radoslaw
23.01.2017, 20:51
@radoslaw
Gdyby to bylo takie proste jak piszesz nie potrzebna była by debata. Paradoksalnie wiekszosc dróg w mieście wcale nie należy do miasta( samorząd nie jest ich właścicielem). W Braniewie jest kilka kategorii dróg począwszy od krajowych przez wojewódzkie, powiatowe, miejskie, spółdzielni mieszkaniowych i wspolnot. Każda z nich powinna być dobrze utrzymana, mieć własciewie ulokowane przejścia dla pieszych, odpowiednie oznakowanie itd. Każda powinna być również dobrze oświetlona. Z ustawy wynika że oświetlenie dróg i ulic to obowiązek gminy. Do niej należy również pokrywanie kosztów jego utrzymania. Szkopuł w tym, że przeważająca część infrastruktury oświetleniowej nie jest ich własnością, tylko przedsiębiorstw energetycznych – słupy należą najczęściej do zakładów energetycznych, a punkty oświetleniowe do gmin. Istnieje więc dziwny dualizm: kto inny jest właścicielem i dysponentem majątku, a kto inny ponosi koszty jego funkcjonowania.
olo
24.01.2017, 13:22
olo
Jak zauważyłeś każda ulica ma swego zarządcę. Policjant raz w tygodniu udaje się do tego zarządcy, wystawia mandat terminowy na 7 dni, wydaje wytyczne co trzeba poprawić, iw kolejny poniedziałek kolejna wizyta z bloczkiem mandatowym. Uwierz....po 6 wizytach wszystko będzie zrobione tak jak należy
Jr
23.01.2017, 16:01
Jr
Tez wazne ale wg mnie potrzeba wiecej kamer ze wzgledu na bezpieczenstwo jak i prewencje,To skutecznie odstrasza sprawcow wszelkiego rodzaju przestepczosci
m
24.01.2017, 12:52
m
inne miasta mogą doskonale doświetlić przejścia dla pieszych. A u nas jak zwykle problemy ... nie do przeskoczenia. A to lampa należy do tego właściciela a to słup należy do tego a to kawałek jezdni, krawężnika itp. do następnego. Wobec powyższego proponuje zaprosić właścicieli, dysponetów majatku i dla dobra społeczeństwa - pieszych, kierowców doświetlić przejścia dla pieszych
anonim
23.01.2017, 15:52
anonim
bardzo dobrze bo mozna jebnac kogos na przejsciu