Policyjna debata za nami. Samorząd deklaruje doświetlenie przejść

Policyjna debata za nami. Samorząd deklaruje doświetlenie przejść fot. Redakcja
Właściwe zagospodarowanie przestrzeni publicznej, jej wpływ na bezpieczeństwo oraz prawidłowe oświetlenie ulic i przejść dla pieszych - to najważniejsze tematy poruszane podczas debaty społecznej "Rozświetlamy Braniewo". Spotkanie z samorządowcami, przedstawicielami właścicieli dróg i mieszkańcami zorganizowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie.

W miniony wtorek (24.01) w Braniewskim Centrum Kultury odbyła się debata społeczna pn. "Rozświetlamy Braniewo". Spotkanie miało na celu zwrócenie uwagi na właściwe kształtowanie przestrzeni publicznej, w kontekście bezpieczeństwa mieszkańców. Jednym z głównych wątków debaty była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez właściwe oświetlenie przejść dla pieszych.

 

Wbrew oczekiwaniom debata nie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Oprócz funkcjonariuszy policji, dyrektorów placówek oświatowych, samorządowców i przedstawicieli zarządców dróg w spotkaniu wzięło udział tylko kilku mieszkańców. 

 

Pierwsza część prelekcji wygłoszonej przez podkom. Roberta Papierowskiego z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu dotyczyła zagospodarowania przestrzeni publicznej i jej wpływu na bezpieczeństwo. W drugiej prelegent odniósł się do bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a konkretnie właściwego oświetlenia jezdni i przejść dla pieszych. Na podstawie zestawienia zdjęć wskazał różnice w widoczności pieszych na przejściach o standardowym oświetleniu oraz tych doświetlonych nowoczesnymi lampami led.

 

W dalszej części głos zabrali mieszkańcy. Braniewianie pytali o możliwość usprawnienia sygnalizacji świetlnej na ul.Kościuszki, zwracali uwagę na brak patroli i działań prewencyjnych związanych z bezpieczeństwem w ruchu. Mieszkańcy pytali również o brak przejścia na ul. Królewieckiej w pobliżu marketu Intermarche.

 

Podczas spotkania padły również konkretne deklaracje ze strony braniewskiego samorządu. Jak poinformował szef Wydziału Inwestycji braniewskiego Urzędu Miasta Jerzy Butkiewicz, jeszcze w tym roku zostanie wykonane oświetlenie wzdłuż ulicy Królewieckiej. Doświetlone zostaną również przejścia dla pieszych.

 

- Doświetlimy dziesięć przejść. Po objeździe miasta stwierdziliśmy, które przejścia są i wymagają największego zaangażowania z naszej strony - te przejścia zostaną poprawione - informuje Jerzy Butkiewicz z UM w Braniewie. 

 

Jak podkreślił szef Wydziału Inwestycji dodatkowe oświetlenie na latarniach ulicznych zostanie zamontowane do czasu zakończenia remontu dróg 504 i 507. Inwestycje na drogach wojewódzkich 504 (od Ronda gen. Andersa w Braniewie do Pogrodzia) i 507 (od skrzyżowania Kościuszki i Gdańskiej do Pieniężna) rozpoczną się prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

 

Redakcja TVBraniewo24
Policyjna debata za nami. Samorząd deklaruje doświetlenie przejść
— Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Siedlik
22.11.2017, 11:00
Siedlik
Widze ze tlumy przybyly na debate zenua
Kętrzyniak
28.01.2017, 7:29
Kętrzyniak
Wystarczy zobaczyć jak pięknie z oświetleniem przejść poradził sobie Ketrzyn. Przy każdym przejściu dla pieszych zostały doprawione dwie żółte nie wysokie lampy Led. Dało to super efekt ,przejścia i ludzie już przy nich są widoczni z daleka. Super inwestycja.Braniewo bierzcie przykład z Ketrzyna. Pozdrawiam
człowiek
27.01.2017, 22:57
człowiek
Istniej coś takiego jak inteligentne światła a nie przełącznik czasowy , czy są ludzie czy ich nie ma , świtała na ul Kościuszki są źle wykonane ale nikogo to nie obchodzi , burmistrz jeździ samochodem a powinna trochę pochodzić.