Budżet Obywatelski 2017. Ostanie dni na zgłoszenie projektu

Budżet Obywatelski 2017. Ostanie dni na zgłoszenie projektu fot. Redakcja
Tylko do piątku 3 lutego braniewianie mogą składać propozycje do Budżetu Obywatelskiego na 2017 r. W tym roku na realizację zadań zaproponowanych przez mieszkańców samorząd zabezpieczył 70 tys. zł.

Po raz drugi mieszkańcy Braniewa zdecydują na jakie cele zostanie przeznaczona cześć tegorocznego budżetu. W tym roku środki wyodrębnione w ramach Budżetu Obywatelskiego, oprócz zadań inwestycyjnych takich jak budowa, modernizacja lub remont infrastruktury miejskiej, mogą zostać przeznaczone również na inne cele np. związane z edukacją, kulturą czy sportem. Do piątku 3 lutego zgłaszać można każdą inicjatywę obywatelską do wysokości 70 tys. zł określającą zadanie, które spełnia warunki regulaminu i przyczyni się do pozytywnego rozwoju miasta.

 

Nabór wniosków z propozycjami do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego rozpoczął się na początku stycznia i potrwa do piątku 3 lutego. Poprzedziły go warsztaty, na których urzędnicy wyjaśniali kwestie formalne. Do piątku merytoryczną pomoc w przygotowaniu potrzebnych dokumentów można uzyskać również od wyznaczonego pracownika magistratu.

Propozycje zadań do Budżetu Obywatelskiego może złożyć każdy mieszkaniec Braniewa. Wypełniony wniosek wraz z listą poparcia podpisaną przez co najmniej 50 mieszkańców należy złożyć w sekretariacie Urzędu Miasta do 3 lutego. Dokumenty można pobrać na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej.  

 

Zgodnie z kalendarzem w pierwszej połowie lutego, specjalnie powołana komisja złożona z urzędników i przedstawicieli rady miasta zweryfikuje zgłoszone wnioski i ogłosi listę projektów zakwalifikowanych do kolejnego etapu.

 

- Zespół powołany do Budżetu Obywatelskiego sprawdzi wszystkie wnioski pod względem formalno-prawnym. Będziemy sprawdzali czy wszystkie wnioski zostały złożone poprawnie, czy posiadają niezbędne załączniki - mówi Anna Kroczyk z Wydziału Inwestycji i Promocji UM w Braniewie.

 

Zadania przeznaczone do realizacji ze środków Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Braniewa wybiorą w głosowaniu, które potrwa od 20 do 28 lutego. Projekty, które uzyskają największą liczbę punktów trafią do Budżetu Miasta i zostaną zrealizowane do końca 2017 roku.

 

- W projekcie (inwestycyjnym  - przyp. red.) urząd pilotuje całe przedsięwzięcie. Robimy dokumentację techniczną, przetarg na jej wykonanie, potem przetarg na wykonawstwo i dopilnowujemy wszystkich szczegółów związanych z realizacją inwestycji - wyjaśnia Jerzy Butkiewicz kierownik Wydziału Inwestycji i Promocji UM w Braniewie.

Redakcja TVBraniewo24
Budżet Obywatelski 2017. Ostanie dni na zgłoszenie projektu
— Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.