Bal Charytatywny pod patronatem Burmistrza Braniewa. Podsumowali Szlachetną Paczkę

Bal Charytatywny pod patronatem Burmistrza Braniewa. Podsumowali Szlachetną Paczkę fot. Redakcja
W sobotę (4.02) w Hotelu Warmia w Braniewie odbył się I Charytatywny Bal pod patronatem Burmistrza Braniewa. Dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Wioletty Milewskiej.

Uroczysta gala była również okazją do podsumowania ubiegłorocznej  akcji Szlachetnej Paczki.

 

W ubiegłym roku minęło 16 lat odkąd ksiądz Jacek Stryczek zainicjował akcję Szlachetnej Paczki. Idea niesienia pomocy potrzebującym co roku łączy setki tysięcy Polaków - wolontariuszy, rodziny w potrzebie  i darczyńców. Przed świętami Bożego Narodzenia "Szlachetna Paczka" dotarła do 18 960 rodzin w potrzebie. Pomoc otrzymały rodziny wielodzietne, dotknięte chorobą lub niepełnosprawnością, osoby starsze i samotne. 

 

Braniewianie po raz drugi podjęli wyzwanie i włączyli się w ogólnopolski projekt. Dzięki zaangażowaniu 20 wolontariuszy wsparcie otrzymało 20 rodzin z powiatu braniewskiego. W szlachetnych paczkach znalazły się: żywność, chemia, odzież, zabawki, meble, sprzęt AGD i RTV. Paczki odpowiadały konkretnym potrzebom, które rodziny zgłaszały wolontariuszom.

 

Dzięki Szlachetnej Paczce i jednej z wolontariuszek  - Aleksandrze Jakimczuk, pomoc ludzi dobrej woli trafiła także do 20-letniej Wiolety Milewskiej z Drewnowa. Po tragicznej w skutkach awanturze pani Wioleta straciła nie tylko matkę, ale i zdrowie. Jeden z ciosów, jakie zadał jej ojciec uszkodził rdzeń kręgowy. Młoda, sprawna kobieta wylądowała na wózku inwalidzkim, bez pomocy i środków do życia.

 

Historia Pani Wiolety opublikowana na stronach Szlachetnej Paczki poruszyła serca ludzi. W pomoc zaangażowało się mnóstwo osób z całej Polski.

 

Redakcja TVBraniewo24
Szlachetna pomoc w wyjątkowej paczce
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (25)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ziomek
13.02.2017, 10:33
ziomek
Super idea tylko dlaczego zespół był tak beznadziejnie ubrany to był bal a nie koncert rokowy
Beata
06.02.2017, 7:07
Beata
Piękne , szlachetne akcje, skoncentrowane na pomocy . Brawo dla organizatorów , oraz wszystkich wspierających akcję.
braniewianin
05.02.2017, 17:10
braniewianin
A dlaczego nie było jakiejkolwiek wzmianki o koncercie noworoczny wymyślonym przez p burmistrz, po wczorajszym balu chętnie byśmy poszli
braniewianka
07.02.2017, 7:56
braniewianka
Koncert był imprezą otwartą, na który każdy mógł przyjść, w całym mieście pełno było plakatów, informacji sporo wcześniej, więc nie szukajmy dziury w całym. Kto chciał to wiedział i o balu i o koncercie....