Trzymała psa na uwięzi. Łańcuch kaleczył i wrastał mu w szyję (drastyczne zdjęcia)

Trzymała psa na uwięzi. Łańcuch kaleczył i wrastał mu w szyję (drastyczne zdjęcia) fot. OTOZ Animals
Inspektorzy braniewskiego oddziału OTOZ Animals interweniowali w jednym z gospodarstw w Gminie Braniewo. - To miała być kolejna rutynowa kontrola – mówi inspektor OTOZ Animals Monika Hyńko. Na początku obrońcy zwierząt zwrócili uwagę na nieocieploną budę do której łańcuchem przypięty był średniej wielkości kundel. Jednak po chwili ich oczom ukazał się przerażający widok – głęboka rana wokół szyi psa i ciasny łańcuch, który częściowo wrósł w ciało zwierzęcia.

Tragedia rozgrywała się w jednym z wiejskich gospodarstw w pobliżu Lipowiny. W poniedziałek, 6 lutego inspektorzy przyjechali skontrolować warunki w jakich przebywa 12 – letni pies. - Jedna z naszych inspektorek zauważyła dziwny kołtun sierści odklejający się od szyi psa. Ponieważ jego sierść na szyi była długa, inspektorka nie mogła zauważyć na jego szyi obroży – mówi Monika Hyńko.

 

Kiedy obrońcy praw zwierząt poprosili kobietę o odsłonięcie szyi psa, ich oczom ukazał się przerażający widok. - Nie widzieliśmy obroży, ani łańcucha, bo po prostu łańcuch wrósł w skórę psa. W miejscu obroży widniała głęboka rana – relacjonuje inspektor braniewskiego oddziału OTOZ Animals.

 

Zwierzę zostało odebrane i przewiezione do weterynarza, gdzie pod narkozą przeszło zabieg usuwania wrośniętych części metalowego łańcucha.

 

Bąbel trafił do schroniska

Tuż po zabiegu Bąbel został przewieziony do schroniska w Elblągu, gdzie czeka na nowy dom. - Mamy nadzieję, że znajdzie się w życiu Bąbla jakiś ludzki Anioł, który pokaże mu, że człowiek potrafi być dobry – mówi Monika Hyńko. Osoby zainteresowane adopcją Bąbla prosimy o kontakt z OTOZ Animals pod nr tel. 781015201.

 

Właścicielkę może spotkać surowa kara

Jak informują przedstawiciele OTOZ Animals, we wtorek złożą zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez właścicielkę czworonoga. Jeżeli sprawa trafi do sądu kobiecie może grozić kara nawet dwóch lat więzienia.  

Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (12)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

joker
07.02.2017, 21:52
joker
prawidłowo teraz kurwe na łańcuch i niech chodzi cfel jebany
nie pojmuję
07.02.2017, 17:00
nie pojmuję
jak można być takim sk.....em...
sjan1
07.02.2017, 10:02
sjan1
Właścicielkę tego pieska trudno nazwać człowiekiem.Zdjęcia są przerażające.Mam nadzieją że ta osoba poniesie odpowiednią karę.