Podsumowanie akcji „Bezpieczne Ferie 2017”

  • 8 lutego 2017, 22:25
  • informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Na sygnale
Podsumowanie akcji „Bezpieczne Ferie 2017” fot. archiwum KPP w Braniewie
Bez wydarzeń w ruchu drogowym i na zimowiskach, czyli bezpiecznie, tak minęły ferie w naszym powiecie. Przez cały okres zimowej kanikuły policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich wypoczywających w czasie ferii. Funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali blisko 500 uczestników ruchu drogowego, ujawnili ponad 260 wykroczeń i jednego kierowcę po spożyciu alkoholu. W tym czasie dzielnicowi spotykali się z dziećmi na zorganizowanych formach zimowego wypoczynku.

Policjanci zakończyli trwające od 20 stycznia działania "Bezpieczne Ferie 2017". Podczas działań funkcjonariusze wspierani przez policjantów prewencji i Żandarmerii Wojskowej skontrolowali 440 samochodów, 6 autobusów oraz wylegitymowali 15 pieszych uczestników ruchu drogowego. Policjanci restrykcyjnie podchodzili do kwestii bezpieczeństwa. Ujawnili 261 wykroczeń, z których 222 zakończono mandatem karnym. Aż 127 kierujących ukarano za przekroczenie dozwolonej prędkości, 28 za niestosowanie pasów bezpieczeństwa lub fotelików do przewożenia dzieci. Policjanci zatrzymali 22 dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdów – w śród nich był jeden autobus. Funkcjonariusze ujawnili również jednego kierującego po spożyciu alkoholu.

 

Z kolei policjanci prewencji i dzielnicowi zadbali, aby dzieci pamiętały o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku spotykając się z nimi przed i w czasie ferii. Funkcjonariusze radzili jak unikać niebezpiecznych sytuacji w trakcie zabaw na śniegu lub lodzie oraz podkreślali, jak ważną rolę podczas poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, stają się elementy odblaskowe noszone przez dzieci na wierzchnich ubraniach. Kontrole zorganizowanych miejsc wypoczynku, również z pracownikiem braniewskiego Sanepidu, przebiegły bez uwag.

 

W trakcie działań policjanci zwracali również uwagę na pieszych, którzy są pod szczególnym nadzorem z uwagi na obowiązek noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. W czasie działań policjanci ujawnili 8 takich pieszych.
Każda ujawniona osoba musi liczyć się z surowym podejściem policjanta do przestrzegania tego obowiązku. Za brak elementu odblaskowego grozi 100 zł mandat.

informacja prasowa KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.