Trwa montaż stalowej konstrukcji mostu

Trwa montaż stalowej konstrukcji mostu fot. Redakcja
Rozpoczął się kolejny etap budowy mostu na rzece Pasłęce w Braniewie. W ubiegłym tygodniu rozpoczęto montaż stalowej konstrukcji, która po zespoleniu zostanie nasunięta na przyczółki.

Prace związane z budową obiektu rozpoczęto w październiku ubiegłego roku. Do grudnia po obu stronach rzeki wykonano żelbetowe konstrukcje, na których posadowiona zostanie przeprawa. 

 
W ubiegłym tygodniu na plac budowy trafiły pierwsze elementy mostu. Obecnie trwa ich montaż. Po scaleniu, konstrukcja umieszczona na specjalnych, tymczasowych podporach zostanie nasunięta na istniejące przyczółki. Kolejnym etapem prac będzie wykonanie płyty mostu, nawierzchni jezdni i chodnika. W ramach inwestycji, którą Skanska S.A. realizuje na zlecenie braniewskiego samorządu zostanie także wybudowany ponad 200 metrowy odcinek drogi dojazdowej do oczyszczalni ścieków.

  

Nowa przeprawa będzie kosztowała 5,5 mln zł. Inwestycja w całości miała zostać sfinansowana z budżetu miasta, jednak część środków udało się pozyskać z zewnątrz - 500 tys. zł dołoży Starostwo Powiatowe w Braniewie, 800 tys. zł miasto otrzyma z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.     


Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec września przyszłego roku.

 

Więcej informacji oraz timelapse z postępu prac w materiale wideo.

Redakcja TVBraniewo24
Budowa mostu w Braniewie: Trwa montaż stalowej konstrukcji
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (19)

Udostępnij:
Oceń:

Kamery On-Line


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ja
11.02.2017, 17:56
ja
Koniec prac na koniec września 2018 trochę długo im to zajmie
ja
11.02.2017, 17:53
ja
Koniec prac na koniec września 2018 trochę długo im to zajmie
waldemar_brzymowski
09.02.2017, 10:06
Waldi B
Musze pochwalić firmę Skanska budowa potrzebnego nam mostu naprawdę posuwa się szybko :)
Mieszkaniec Braniewa
09.02.2017, 8:41
Mieszkaniec Braniewa
Szanowna Redakcjo Jakoś nie mogę się doczytać ile dostaliśmy pieniędzy na budowę mostu od naszych rządzących? Byłoby dobrze, abyście przedstawili wypowiedź Pani Burmistrz sprzed wyborów parlamentarnych i wypowiedzi posłów PIS, którzy odwiedzili Braniewo, dotyczące budowy mostu w Braniewie. Zapewne macie je wszystkie w Waszych archiwach?
cerber
09.02.2017, 11:21
cerber
"800 tys. zł miasto otrzyma z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej."   (rządowe) ważniejsze jest że burmistrz inwestycje wyceniła tylko na 1,6mln (chyba jakiś zewnętrzny nakaz )  czy to jest racjonalne i logiczne ?Tym bardziej ze nie tak dawno usprawiedliwiała zajęcie komornicze długami ABK (ok.1,5mln zł) zostawionymi przez poprzednika Jak można mówić o oszczędnościach poczynionych przez burmistrzową mając taki dług a struktura oszczędności 1,2mln zwrot VAT inwestycji poprzednika,500tys zł niezrealizowana inwestycja termomodernizacji szkoły, 800tys zł nadwyżka mieszkańców z odbioru 'śmieci" (z lat 2014-2015) - źle skalkulowana stawka."część środków udało się pozyskać z zewnątrz - 500 tys. zł dołoży Starostwo Powiatowe w Braniewie" -czy rzeczywiście środki zewn.-kpina
Mieszkaniec Braniewa
13.02.2017, 8:13
Mieszkaniec Braniewa
Ale czy czasami te 4 miliardy Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej nie pochodzą z Unii?