Ślubowali wiernie służyć ojczyźnie [foto] [wideo]

Ślubowali wiernie służyć ojczyźnie [foto] [wideo] fot. Redakcja
W piątek w Braniewie przysięgę wojskową złożyło 50 elewów, którzy od stycznia szkolą się w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej. W uroczystości oprócz żołnierzy i ich rodzin, wzięli udział m.in. samorządowcy i przedstawiciele służb mundurowych.

Tym razem przysięga odbyła się w kompleksie koszarowym przy ul. Sikorskiego. Po przywitaniu dowódcy, wciągnięciu na maszt flagi państwowej i odśpiewaniu hymnu RP, 50 elewów służby przygotowawczej złożyło uroczyste ślubowanie na sztandar jednostki. Po złożeniu przysięgi, dowódca wyróżnił najlepszych żołnierzy, którzy w obecności najbliższych otrzymali listy gratulacyjne.

 

Jedną z atrakcji była prezentacja rekonstrukcji przysięgi żołnierzy AK, którą przygotowali: żołnierze batalionu zmechanizowanego 9BBKPanc. we współpracy z zaprzyjaźnionym Stowarzyszeniem sportowo-strzeleckim GWARD  z Kwidzyna. 

 

Uroczystą zbiórkę zakończyła defilada pododdziałów brygady, uczniów klas mundurowych i rekonstruktorów.

Redakcja TVBraniewo24
Przysięga żołnierzy służby przygotowawczej 9 BBKPanc.
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (76)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Damian
15.02.2017, 19:18
Damian
Zwrotów by ich nauczyli
branewianin
14.02.2017, 21:45
branewianin
frącka chyba nie nauczyli ,że nie rozmawia się jak ktoś inny przemawia,brak kultury i szacunku dla innych, wstyd,szkoda,że ktoś taki pracuje z młodymi ludzmi
olo
14.02.2017, 9:58
olo
A co to za dziwaki na pierwszym zdjęciu???