Przewoził wiatrówkę i nabój do pistoletu

  • 14 lutego 2017, 9:30
  • por. SG Mirosława Aleksandrowicz - Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
  • GranicaNa sygnale
Przewoził wiatrówkę i nabój do pistoletu fot. archiwum SG
W ubiegłym tygodniu na drogowym przejściu granicznym w Gronowie zatrzymano obywatela Rosji, który przewoził nabój pistoletowy.

W czwartek, 9 lutego do odprawy granicznej tuż przed 7 rano stawił się 32-letni Rosjanin, który podróżował samochodem osobowym marki Mercedes Vito. W trakcie kontroli granicznej funkcjonariusz SG ujawnił na tylnym siedzeniu przykrytą kocem wiatrówkę. Ponadto znaleziono pudełko ze śrutem, a w nim jeden nabój pistoletowy 9 mm Luger. Okazało się, że taki rodzaj wiatrówki i śrut mógł zgodnie z przepisami wwieźć do Polski, natomiast za posiadanie i przewożenie amunicji bez zezwolenia obywatel Rosji usłyszał zarzut z art. 263 § 2 Kodeksu Karnego.

 

Podróż Rosjanina zakończyła się w Prokuraturze Rejonowej w Braniewie, gdzie przyznał się do zarzucanego mu czynu, a następnie złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze  - 6 miesięcy pozbawienia wolności na okres próby 2 lat i przepadek dowodu rzeczowego.

por. SG Mirosława Aleksandrowicz - Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kosmita
18.02.2017, 17:00
kosmita
Odwracanie uwagi od prawdziwej kontrabandy to specjalnosc rosjan.Nasi sami sie nabili w ten naboj. Niech szukaja ,az zanjda
partner
18.02.2017, 16:57
partner
Od ziarnka do ziarnka,az zbierze sie caly arsenal.Ciekwe kogo nabil w ten naboj?