Pijana matka "opiekowała się" dzieckiem. Miała 3,5 promila

  • 14 lutego 2017, 9:38
  • informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Na sygnale
Pijana matka fot. archiwum redakcji
Policjanci interweniowali wobec nietrzeźwej matki, która mając blisko 3,5 promila alkoholu opiekowała się 1,5 rocznym dzieckiem. Funkcjonariusze zastali kobietę i dziecko w nieogrzanym i brudnym mieszkaniu. Maluch wymagał natychmiastowej opieki, dlatego też został przekazany przez policjantów dziadkom. O sytuacji w rodzinie zostanie powiadomiony sąd rodzinny oraz pracownik opieki socjalnej.

Policyjna interwencja rozpoczęła się wraz z zgłoszeniem o leżącym, nietrzeźwym 31-letnim mężczyźnie na ulicy Botanicznej w Braniewie. Patrol znał osobę, wobec której zgłoszona została interwencja. Próba odwiezienia do miejsca zamieszkania zapoczątkowała drugą interwencję, która ukazała dysfunkcje rodziny, a zwłaszcza sprawowanie właściwej opieki nad 1,5 rocznym dzieckiem pary.

 

W miejscu zamieszkania 31-latka policjanci ustalili, że w mieszkaniu powinna przebywać 39-letnia konkubina mężczyzny wraz z 1,5 rocznym dzieckiem. Gdy w końcu udało się wejść do mieszkania oczom funkcjonariuszy ukazał się zimne i zaniedbane mieszkanie, w którym znajdowała się będąca pod działaniem alkoholu kobieta. W łóżeczku leżało małe dziecko. Nietrzeźwa matka zaprzeczała, że jest pod wpływem alkoholu. Badanie urządzeniem wykazało, że kobieta ma ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze konsekwentnie wyjaśniając zastałą sytuację ustalili adres zamieszkania i numer telefonu do dziadków 1,5 rocznego malucha, którym przekazali dziecko. Nietrzeźwymi rodzicami zaopiekował się ojciec 31-latka.

 

Teraz o sytuacji 1,5 rocznego dziecka i jego rodziców zostanie poinformowany sąd rodzinny celem wglądu w sytuację opiekuńczo-wychowawczą malucha. Ponadto informację o interwencji otrzyma pracownik opieki socjalnej, celem nadzoru nad właściwym funkcjonowaniem rodziny. Doraźne kontrole będą również przeprowadzane przez dzielnicowego.

informacja prasowa KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.