Śmiertelne potrącenie pod Braniewem. Świadkowie: mężczyzna stał na środku drogi [aktualizacja]

W sobotę, około 19.00 kierujący osobowym audi śmiertelnie potracił 55 -letniego mężczyznę. Jak mówią świadkowie, pieszy stał na środku jezdni i nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych. Okoliczności wypadku wyjaśni policyjne dochodzenie.

Do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem pieszego doszło w sobotę na drodze wojewódzkiej 504 w pobliżu Braniewa. Około 19.00 na prostym odcinku drogi kierowca audi podróżujący w kierunku Fromborka, podczas wymijania jadącego z przeciwka pojazdu najechał na 55 -letniego mieszkańca Braniewa. W wyniku potracenia pieszy zginął na miejscu. Kierowca audi był trzeźwy.

 

 - Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, mężczyzna nie posiadający elementu odblaskowego został zauważony na środku pasa jezdni przez nadjeżdżającą z kierunku Fromborka mieszkankę Braniewa. Gdy kierująca zatrzymała się, aby uniknąć najechania na niego, mężczyzna przeszedł na drugi pas jezdni wchodząc wprost pod nadjeżdżające z Braniewa audi. - mówi podinsp. Anna Kos z KPP w Braniewie.

 

Z wstępnych ustaleń wynika, że 55-latek, który znalazł się na drodze, był pod działaniem alkoholu. Ciało mężczyzny, decyzją obecnego na miejscu prokuratora, zostało przewiezione na sekcję zwłok. Kierowca audi był trzeźwy. Dodatkowo pobrano od niego krew do badań. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą braniewscy policjanci.

 

Policjanci przypominają!

Ponownie przypominamy, że każda osoba poruszająca się poza terenem zabudowanym jest zobowiązana do noszenia elementów odblaskowych. Odblask sygnalizuje kierowcy o obecności innych uczestników. O zmroku pieszy z elementem odblaskowym widoczny jest na drodze w światłach reflektorów nawet z odległości 150 m. Bez odblasku zaledwie z 30-40 m.

Drogi czytelniku, jeśli widzisz na drodze osobę, która stwarza zagrożenie w ruchu drogowym, ponieważ nie korzysta z pobocza lub nie posiada elementów odblaskowych, a ponadto może być pod działaniem alkoholu zadzwoń pod numer 112, 997 i uratuj jej życie. 

Redakcja TVBraniewo24
Stał na środku drogi, zginał pod kołami samochodu

Zdjęcia (20)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

andzia
18.03.2017, 13:29
andzia
mam prośbę ogólną możecie wstawić obok inne reklamy???te pasożyty i grzybica są obleśne !!!!
Kierowca
19.02.2017, 14:51
Kierowca
W tym wypadku najbardziej mi szkoda kierowcy, któremu współczuję tej całej sytuacji. Pieszy sam sobie na to zasłużył, idąc środkiem drogi po zmroku bez odblasków i do tego pod wpływem alkoholu - "Głupich nie sieją, sami się rodzą"
Janusz
19.02.2017, 14:27
Janusz
Ja pierdole.. Jest 7mld ludzi na świecie, jeden umarł i wielka tragedia
hm
19.02.2017, 10:37
hm
to nie pierwszy raz kiedy jest taka sytuacja jak ktos idzie środkiem w tamtych okolicach
Elżbieta
19.02.2017, 1:10
Elżbieta
Aż mowę odjelo mi przez chwile straszne to:(
Bolek
18.02.2017, 23:41
Bolek
Bardziej radziecka...
Anna
18.02.2017, 23:22
Anna
Ta droga jest bardzo zdradziecka...