Budowa mostu w Braniewie. Stalowa konstrukcja połączyła oba brzegi Pasłęki

Budowa mostu w Braniewie. Stalowa konstrukcja połączyła oba brzegi Pasłęki fot. Redakcja
Ponad 12 godzin trwały prace związane z nasunięciem konstrukcji mostu nad Pasłęką. Stalowe przęsło o długości 55 m podtrzymywał ogromny żuraw kołowy o maksymalnym udźwigu 500 t.

- Proces przebiegał bez większych problemów - mówi Michał Nikołajuk, kierownik budowy, Skanska. - Na bieżąco monitorowaliśmy jak zachowują się tymczasowe podpory, byliśmy w kontakcie z projektantem, który to nadzorował - dodaje kierownik budowy.

 

Most, choć nasunięty, nie jest jeszcze gotowy do ruchu. Teraz rozpocznie się kolejny etap prac, który obejmie prace zbrojarskie i ciesielskie, wylanie betonu i sprężenie żelbetowej płyty mostu.Prace potrwają około 2 miesięcy.

 

Budowa mostu rozpoczęła się w październiku 2016 roku. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 2018 r.  Wykonawcą robót jest firma SKANSKA. Przeprawa będzie kosztowała 5,5 mln zł. Inwestycja w całości miała zostać sfinansowana z budżetu miasta, jednak część środków udało się pozyskać z zewnątrz. w 2016 roku 200 tys. zł przekazało miastu Starostwo Powiatowe w Braniewie. Zgodnie z deklaracją powiat zamierza przeznaczyć na ten cel jeszcze 300 tys. zł. W 2017 r. braniewski samorząd otrzyma również 800 tys. zł. z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

 

Zapraszamy do obejrzenia materiałów z procesu nasuwania konstrukcji. 

Redakcja TVBraniewo24
Nasunięcie przęsła mostu na rz. Pasłęce w Braniewie
— Redakcja TVBraniewo24
Nasunięcie przęsła - timelapse
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (40)

Udostępnij:
Oceń:

Kamery On-Line


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mirek
06.03.2017, 12:42
mirek
Prace potrwają 2 miesiące ale ktoś zapomniał dodać że kolejny etap rac rozpocznie się 1 sierpnia 2017 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja
03.03.2017, 12:04
Ja
Czy ktos wie moze czy garaze przy ul. Przemyslowej te przy moscie zostana zburzone?
emeryt
13.03.2017, 23:07
emeryt
Nie zostaną zburzone ale zmieni się ich przeznaczenie. W zwiazku z brakiem możliwości dojazdu do nich autem będą pełnić rolę komórek.