Ruszył proces w sprawie morderstwa w Drewnowie

Ruszył proces w sprawie morderstwa w Drewnowie fot. archiwum redakcji
W środę przed Sądem Okręgowym w Elblągu rozpoczął się proces Jana M. oskarżonego o zabicie żony i usiłowanie zabicia córki. Do tragedii doszło w lipcu 2015 roku w gm. Braniewo.

Jak informuje TVN24, proces 61-latka miał ruszyć 20 lipca 2016 r. Wtedy sprawę odroczono, bo oskarżony nie stawił się w sądzie ze względu na zły stan zdrowia. Jak się okazało, Jan M. przebywał w szpitalu przy Areszcie Śledczym w Bydgoszczy. Kolejny termin rozpoczęcia procesu wyznaczono na 21 września, jednak i tym razem M. się nie pojawił. Pod koniec stycznia br. biegły lekarz stwierdził, że mężczyzna może już stanąć przed sądem. 


Proces toczy się z wyłączeniem jawności. Taki wniosek złożył pełnomocnik oskarżonego.  Dzisiaj wyjaśnienia przed sądem złożył oskarżony Jan M. oraz jego córka. Kobieta wystąpiła do sądu z wnioskiem , by na czas jej zeznań oskarżony opuścił salę.

 

- Jestem zdenerwowana, nie mogę nawet dojść do siebie. Boję się go, nadal się go boję. Nie potrafię spojrzeć mu w oczy, nie potrafię na niego patrzeć - mówiła przed rozprawą pani Wioleta.  


O tragicznych wydarzeniach informowaliśmy w lipcu 2015 roku.

Zamordował żonę i ciężko ranił córkę. Mężczyzna był wcześniej skazany za przemoc w rodzinie

 

Chcesz pomóc?  Pieniądze na rzecz pani Wiolety można przelać na nr konta: 50 8313 0009 0037 7229 2000 0030 z dopiskiem "Otwórz Serce dla Wiolety". Środki są zbierane przez Stowarzyszenie na Rzecz Młodzieży. Pomaga też liczna grupa braniewskich wolontariuszy.

 

Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.