Braniewski Maraton na Raty. W niedzielę kolejna edycja

Braniewski Maraton na Raty. W niedzielę kolejna edycja fot. Redakcja
Udział w maratonie, to marzenie niejednego amatora biegania. Pokonanie w jednym kawałku magicznych 42 km wiąże się jednak z godzinami treningów i odpowiednich przygotowań, dlatego też nie każdy może się zmierzyć z tak wielkim wyzwaniem.

Tytuł maratończyka można jednak zdobyć biorąc udział w Braniewskim Maratonie na Raty. Cykl pięciu biegów, których trasy po zsumowaniu odpowiadają królewskiemu dystansowi rozpoczął się w lutym i potrwa do czerwca.

 

W pierwszej edycji wystartowało ponad 100 osób, z czego większość stanowiły dzieci i młodzież. Specjalnie dla nich organizatorzy przygotowali trzy trasy o długości 400, 800 i 4000 m. Zdecydowanie dłuższy dystans czekał na dorosłych. 7 km odcinek wiódł parkiem przy ul. Moniuszki, ścieżką rowerową wokół stadionu i ul. Botaniczną. Najszybszy zawodnik ukończył bieg z czasem  27 minut i 38 sek.

Lista wyników pierwszego etapu w galerii zdjęć  

 

Kolejny bieg już w niedzielę 12 marca.

Zapisy od 10:30 - biuro MOS ZATOKA

Start:
Dzieci od 11:30
Dorośli 12:00

Dystans:

  • Dzieci do 9 lat - 400 metrów
  • 10-13 lat - 800 metrów
  • Młodzież do 16 roku życia - 4000 metrów
  • Dorośli około 8000 m


Terminy kolejnych zawodów:

  • II etap — 12 marca
  • III etap — 9 kwietnia
  • IV etap — 7 maja
  • V etap — 3 czerwca
     
Braniewski Maraton na Raty, to cykl 5 biegów, których suma długości wyniesie 42,195 km. W zawodach mogą wziąć udział wszyscy chętni, bez przeciwwskazań zdrowotnych. Niepełnoletni tylko za zgodą rodziców bądź opiekunów prawnych. Wpisowe w wysokości 10 zł obejmuje także jednorazowy wstęp na basen. Uczestnicy, którzy wezmą udział we wszystkich pięciu biegach, otrzymają pamiątkowe medale. Zwycięzcy (1,2,3 miejsce) puchary. Dodatkowo wśród uczestników organizatorzy rozlosują nagrody rzeczowe.

 

Redakcja TVBraniewo24
Braniewski Maraton na Raty - pierwsza edycja
— Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.