Włącz się do akcji „spoKREWnieni służbą”

Włącz się do akcji „spoKREWnieni służbą” fot. organizator
"SpoKREWnieni służbą" - pod takim hasłem odbywa się akcja zbiórki krwi zainicjowana przez służby mundurowe. W ogólnopolskie działania włączyła się także Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. Strażacy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w tej szlachetnej inicjatywie.

Akcja „SpoKREWnieni służbą” rozpoczęła się 1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ogólnopolska zbiórka krwi jest rodzajem hołdu bohaterom, którzy oddawali swoje życie w obronie niepodległości Polski. 

 

W Braniewie krew będzie można oddać w czwartek 16 marca w godz. 8.15 - 11.00. Punkt poboru zostanie utworzony w świetlicy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP. W akcję może się włączyć każda pełnoletnia osoba. 

 

- Wszystkich chętnych wraz z dokumentem tożsamości zapraszamy do honorowego oddawania krwi w siedzibie straży pożarnej w Braniewie - mówi mł.bryg. Ireneusz Scibiorek oficer prasowy PSP w Braniewie. 

 

Zebrana krew trafi do osób chorych i ofiar wypadków komunikacyjnych. Akcja odbywa się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka.

 

 

 

Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (1)

Udostępnij:
Oceń: