Zdradziły ich ślady białego proszku na nosie

Zdradziły ich ślady białego proszku na nosie fot. archiwum redakcji
Trzech mężczyzn z powiatu braniewskiego usłyszało zarzut posiadania i udzielania narkotyków. Mężczyźni wpadli podczas kontroli drogowej. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziło nerwowe zachowanie legitymowanych oraz ślady białego proszku w okolicach nosa.

W piątek(10.03) policjanci z Braniewa zatrzymali do kontroli dwa pojazdy. Kryminalni podejrzewali, że mężczyźni mogą posiadać przy sobie narkotyki. Jeden z pasażerów miał być również poszukiwany listem gończym.  

 

- Podczas kontroli mężczyźni zachowywali się nerwowo. Funkcjonariusze spostrzegli także, że każdy z nich ma wyraźne ślady białego proszku w okolicach nosa - informuje st.sierż. Monika Śmigielska z KPP w Braniewie.

 

Dalsze czynności potwierdziły przypuszczenia policjantów. Po przeszukaniu pojazdów oraz mieszkań podejrzanych u jednego z nich funkcjonariusze znaleźli 24 gramy białego proszku, wagę elektroniczną oraz szybę z kartą magnetyczna na których znajdowały się śladowe ilości narkotyku. W mieszkaniu u drugiego z mężczyzn ujawniono 1 gram amfetaminy. Policjanci zabezpieczyli również opakowania ze śladowymi ilościami marihuany i amfetaminy.

 

Z uwagi na podejrzenie kierowania przez dwóch mężczyzn pojazdami znajdując się pod działaniem narkotyków, pobrano krew, która zostanie przesłana do laboratorium, celem udowodnienia popełnienia kolejnego przestępstwa.

 

- Pracujący przy sprawie kryminalni udowodnili, iż trzej zatrzymani nie tylko posiadali, ale również handlowali narkotykami. Dlatego też sąd decydując o dalszym losie dwóch z nich podjął decyzję zastosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, a trzeci z mężczyzn odbywa już karę pozbawienia wolności, za którą był poszukiwany listem gończym - mówi st.sierż. Monika Śmigielska.

 

Mężczyznom grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności. 

Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pajak
14.03.2017, 15:08
Pajak
Czy ktos sie z was kiedys zastanowil jak tym chlopaka pomoc aby nie siedzieli w takim bagnie jak narkotyki... ?? Najlepiej ukarac osmioma latami wiezienia i niech tam sie jeszcze bardziej degeneruja..za wasze pieniadze hejterzy hehe.. polska idzie.najprostszym i najlatwiejszym sposobem.. zlapac na przestepstwie i wzadzic.do puchhy.. i sprawa zamknieta... dlaczego jestesmy tak niecywilizowanym krajem ?? Dlaczego nikt nieuczy w.reklamach ze jesli.cpales.to.niejedz.. tylko jak piles to niejedz...narkotyki byly i beda zawsze.. walka z wiatrakami... chlopaki trzymajcie siei.zycze.wyroki w zawieszeniu... ;)
Rzeznik
13.03.2017, 17:14
Rzeznik
Jaki bialy proszek mieli? Moze cukier puder? Czy koks? Prosze sprecyzowac
JA
14.03.2017, 15:36
JA
OD RAZU WIDAĆ ŻE JEDLI PĄCZKI ;)
L0DW3K UNDERSOON
13.03.2017, 17:00
L0DW3K UNDERSOON
i bardzo dobrze, brawo policja wk oncu cos dobrego a nie ze te patusy włucza sie po miescie i zagrazaju bezpieczenstwu. props akcja !! ebebebe dla tdw
Jad
13.03.2017, 15:13
Jad
I bardzo dobrze. Jadła się taki jeden z drugim , a potem wypadli , przemoc , agresja..