Pożar w jednostce wojskowej. Na szczęście to tylko ćwiczenia

  • 16 marca 2017, 10:59
  • informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Wydarzenia
Pożar w jednostce wojskowej. Na szczęście to tylko ćwiczenia fot. PSP w Braniewie
W jednostce wojskowej wybucha pożar. Ogień pojawia się w obiekcie, w którym znajdują się urządzenia monitorujące przestrzeń powietrzną. W zadymionych pomieszczeniach zostały osoby, które nie zdążyły się ewakuować. Potrzebna jest natychmiastowa pomoc. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń, jakie odbyły sie wczoraj (15.03.2017) na terenie jednostki wojskowej w Chruścielu.

W ćwiczeniach oprócz strażaków z Państwowej i Wojskowej Straży Pożarnej w Braniewie uczestniczyli strażacy-ochotnicy z OSP Płoskinia, pracownicy wojskowi oraz cywile obsługujący obiekty i urządzenia kontrolne. Zadaniem przybyłych na miejsce pożaru ratowników było ugaszenie pozorowanego pożaru, przeszukanie zadymionych pomieszczeń, dodarcie do osób poszkodowanych oraz udzielenie pomocy zgodnie z obowiązującymi procedurami.

 

- Na miejscu pozorowanego pożaru ratownicy sprawdzili praktycznie możliwość wykorzystania sprzętu ratowniczego, sposób przeprowadzenia ewakuacji przez pracowników jednostki wojskowej. Przećwiczyliśmy także zasady prowadzenia łączności na miejscu akcji - mówi mł.bryg. Ireneusz Ścibiorek z PSP w Braniewie.  - Dodatkowo strażacy sprawdzili poprawność działania systemów bezpieczeństwa oraz skuteczność sieci hydrantowej - dodaje Ścibiorek.

 

Po zakończeniu ćwiczeń strażacy zapoznali się z obiektem i wyposażeniem w sprzęt ppoż. W ćwiczeniach uczestniczyły trzy pojazdy ratownicze z KP PSP w Braniewie, strażacy WSP oraz strażacy-ochotnicy z Płoskini. 

informacja prasowa KPP w Braniewie

Zdjęcia (17)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.