Pocisk eksplodował w ognisku. Ranna kobieta trafiła do szpitala

  • 16 marca 2017, 15:48
  • informacja z KPP w Braniewie
  • Na sygnale
Pocisk eksplodował w ognisku. Ranna kobieta trafiła do szpitala fot. archiwum redakcji
34-letnia mieszkanka gm. Pieniężno z obrażeniami nóg trafiła do szpitala w Elblągu. Kobietę ranił pocisk, który wybuchł w ognisku.

Do zdarzenia doszło we wtorek (14.03) na terenie gminy Pieniężno. Małżeństwo wraz z 34 -letnią córką robiło porządki na podwórzu. Z uwagi, iż zebrała się spora ilość liści oraz pozostałości po zimie, postanowili rozpalić ognisko, nie zdając sobie sprawy co znajduje się wewnątrz. Pod wpływem temperatury doszło do eksplozji. Stojąca najbliżej ogniska 34- kobieta doznała obrażeń kończyn dolnych. Z uwagi na urazy została przewieziona do Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu.

 

- Na miejscu zdarzenia wraz z funkcjonariuszami z Braniewa, pracowali Antyterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz Saperzy Patrolu Rozminowania 9 Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie - informuje sierż. Monika Śmigielska z KPP w Braniewie.  - W obrębie ogniska zostały odnalezione odłamki, które świadczyły, iż mógł być to pocisk artyleryjski - dodaje funkcjonariuszka.


 

Policja ostrzega!

Zwróćmy uwagę podczas porządków co podnosimy z ziemi. Kryje ona w sobie wiele skarbów, w tym niestety niebezpiecznych pozostałości po wojnie. W wyniku korozji czy przebytego czasu, niektóre wyglądem nie wskazują, że to niewybuchy.

Ostrzegamy, iż nie wolno podnosić, odkopywać, przenosić, wrzucać do ogniska, ani do innych miejsc takich jak jeziora, rowy znalezionych niewybuchów. Należy mieć świadomość, że materiał wybuchowy stosowany w technice wojskowej jest całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne i niezależnie od tego kiedy został wyprodukowany zachowuje swoje właściwości wybuchowe.


 

informacja z KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.