Strażacy z Żelaznej Góry dostaną nowy wóz bojowy

Strażacy z Żelaznej Góry dostaną nowy wóz bojowy fot. archiwum redakcji
Już niedługo strażacy - ochotnicy z Żelaznej Góry do akcji ratowniczych będą wyjeżdżali nowoczesnym wozem strażackim. Wysłużonego 32-letniego DAF-a zastąpi nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy.

Nowe w pełni wyposażone auto o wartości blisko 800 tys. zł zostanie zakupione dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko - Mazurskiego na Lata 2014-2020. 

 

- Cały zakup wyniesie 800 tys. zł z czego 680 tys. zł to kwota dofinansowania w ramach programu Bezpieczeństwo Warmii i Mazur - wyjaśnia wójt gminy Braniewo Tomasz Sielicki. - Gmina zakwalifikowała się w konkursie i jako jedni z niewielu otrzymamy środki na zakup pojazdu dla Ochotniczej Straży Pożarnej – dodaje Tomasz Sielicki.

 

O unijne wsparcie ubiegało się 41 podmiotów. Ostatecznie ze względu na ograniczoną ilość środków dofinansowanie otrzymało 10 samorządów i jedna jednostka OSP z województwa warmińsko - mazurskiego. Projekty zostały objęte wsparciem w wysokości 680 tys. zł  każdy. Umowę o dofinansowaniu podpisano na początku roku podczas sesji Rady Gminy Braniewa.   

 

- Rywalizacja była ogromna - tylko 11 samochodów. Nie wiemy jak będzie później, czy będzie jeszcze rezerwa, czy znajdą się środki, także to jest duże wydarzenie dla gminy Braniewo - mówił po sesji marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

 

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem nowy wóz trafi do remizy w Żelaznej Górze pod koniec kwietnia. Przetarg na dostawę sprzętu wygrała Firma Moto Truck z Kielc.  

Redakcja TVBraniewo24
Strażacy z Żelaznej Góry dostaną nowy wóz bojowy
— Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.