Pokaz tańca i akrobatyki. Dzieci zachwyciły publiczność

Pokaz tańca i akrobatyki. Dzieci zachwyciły publiczność fot. Redakcja
Burzą oklasków zakończył się pokaz w wykonaniu dzieci i młodzieży skupionej w sekcjach Braniewskiego Centrum Kultury i Miejskiego Ośrodka Sportu. W sobotnie popołudnie przed braniewską publicznością wystąpili podopieczni szkółki baletowej FitDance oraz sekcji akrobatyki sportowej.

Przez blisko godzinę publiczność zgromadzona w Braniewskim Centrum Kultury mogła podziwiać występy ponad siedemdziesięciorga młodych artystów. Tańce w wykonaniu grupy baletowej przeplatały akrobatyczne pokazy dzieci z Miejskiego Ośrodka Sportu. Każdy występ publiczność nagradzała gromkimi brawami.

- Było bardzo fajnie występować - mówi Oliwia Piątkowska ze szkółki baletowej FitDance. - Wiemy, że ta praca naprawdę się na coś przyda - dodaje Magda Maciejewska.

 

Szkółka baletowa Fit Dance działa przy Braniewskim Centrum Kultury od 2015 roku. W zajęciach, w trzech grupach wiekowych bierze udział kilkadziesiąt dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Młodzi tancerze z Braniewa zadebiutowali na scenie w ubiegłym roku. Podopieczni Urszuli Giers wraz z grupą dzieci z innych oddziałów szkółki, dwukrotnie wystąpili na deskach olsztyńskiej Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej w spektaklu "Alicja w Krainie Czarów".

 

Zdecydowanie krócej, choć również prężnie działa grupa akrobatyki sportowej. Sekcja powstała we wrześniu ubiegłego roku przy Miejskim Ośrodku Sportu. 28 – osobowa grupa trenuje pod okiem instruktorki Ewy Golis.

- Chętnych od początku było bardzo dużo. Bardzo się cieszyliśmy, że jest spora grupa zainteresowanych. - mówi Ewa Golis instruktorka sekcji akrobatyki. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu. Trudno nam jest wyjść z sali, dziewczynki mają tyle energii, że chciałby zostawać jeszcze po zajęciach - dodaje Ewa Golis. 

 

Wszystkim młodym adeptom tańca i akrobatyki gratulujemy, życzymy sukcesów i czekamy na kolejne pokazy i występy.

Redakcja TVBraniewo24
Akrobatyka i taniec. Dzieci zachwyciły publiczność
— Redakcja TVBraniewo24
Pokaz tańca i akrobatyki - całość -18.20.2017 r.
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (94)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Justy86
20.03.2017, 16:11
Justy86
Pani Ula ma na nazwisko Giers.....