Podsumowanie weekendu. Policja interweniowała blisko 40 razy

  • 20 marca 2017, 16:20
  • informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Na sygnale
Podsumowanie weekendu. Policja interweniowała blisko 40 razy fot. archiwum redakcji
Policjanci prewencji i ruchu drogowego blisko 40 razy interweniowali wobec weekendowych sprawców wykroczeń. Wśród zgłoszeń na wyróżnienie zasługuje właściwa reakcja jednej z uczestniczek ruchu drogowego, która zauważyła nieoświetlonych pieszych.

Apel policjantów kierowany do uczestników ruchu drogowego o wspólne dbanie o bezpieczeństwo na drodze coraz częściej przynosi rezultaty. W miniony weekend policjanci zostali powiadomieni o niewidocznych dla przejeżdżających samochodów pieszych. Policyjny patrol ruchu drogowego wylegitymował dwoje mieszkańców gm. Braniewo, którzy szli drogą z Żelaznej Góry w kierunku drogi S-22. Zarówno kobieta jak i mężczyzna nie mieli żadnego elementu odblaskowego, który zgodnie z obowiązującymi przepisami jest wymagany. Piesi zostali ukarani 100 zł mandatami karnymi.

 

Podczas minionego weekendu policjanci 37-krotnie wzywani byli do różnego rodzaju interwencji, zarówno w ruchu drogowym jak i prewencyjnych.

- Odnotowaliśmy m.in. 5 kolizji drogowych, 19 zgłoszeń awantur domowych, nieporozumień rodzinnych, zakłóceń porządku publicznego. Ponadto policjanci zatrzymali 3 osoby poszukiwane - informuje mł.asp. Maciej Suchecki z KPP w Braniewie.

informacja prasowa KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.