W powietrzu czuć było woń gazu

W powietrzu czuć było woń gazu fot. archiwum redakcji
W środę wieczorem dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania odebrał kilka telefonów od mieszkańców Braniewa. Rozmówcy alarmowali o wyczuwalnym w powietrzu zapachu gazu. - Zaniepokojona faktem zapachu gazu w mieszkaniu oraz na zewnątrz budynku poinformowałam o tym służby ratownicze. W odpowiedzi, dowiedziałam się, że w całym mieście jest taki problem - informuje Pani Angelika.

 

Pierwsze sygnały o specyficznym zapachu unoszącym się w powietrzu strażacy otrzymali kilkanaście minut przed 22.00. Zaniepokojony mieszkaniec poinformował ratowników, że na klatce schodowej wielorodzinnego budynku przy ul. Kościuszki czuje woń gazu. 

 

- Po przybyciu na miejsce strażacy nie stwierdzili stężenia gazu, które mogło stanowić zagrożenie dla mieszkańców - mówi mł.bryg. Ireneusz Ścibiorek z PSP w Braniewie. Ratownicy, podobnie jak mieszkańcy miasta Braniewa, którzy dzwonili w tej sprawie na numer alarmowy wyczuwali niepokojący zapach, jednak pomiary wewnątrz mieszkań nie wskazały obecności medium niebezpiecznego - dodaje Ścibiorek.

 

Dodatkowo strażacy sprawdzili firmy zajmujące się przeładunkiem paliw płynnych i bocznicę kolejową. Na terenie obiektów oraz w ich pobliżu przyrządy pomiarowe nie wskazały obecności substancji niebezpiecznych.  

 

 

Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zygfryd
24.03.2017, 12:54
Zygfryd
Znów świniarnia z Rudłowa zatruwa okolicę
olo
24.03.2017, 10:55
olo
Zapewne to uboczny efekt mitycznej broni elektromagnetycznej...Jaśnie oświecony Macierewicz wspominał o tym
Pafel
24.03.2017, 1:25
Pafel
Zapewne promieniowanie radioaktywne przeszło nad Braniewem!!! Wszyscy obowiązkowo powinni zaopatrzyć się w jod!
Bwo
25.03.2017, 3:32
Bwo
Że co ? Hahahaha
mieszkanka
23.03.2017, 21:17
mieszkanka
W końcu inni mieszkańcy też reagują nie tylko Olsztyńska...we wtorek też cuchnęło na olsztyńskiej że okna nawet nie można było otworzyć. No ale cóż znaczą mieszkańcy skoro służby nawet kłamią. Liczy się tylko kasa
Ekolog
23.03.2017, 21:12
Ekolog
Tak jak twierdza wszystkie sluzby od tego gazu sie nie umrze , ale udusic sie mozna. Ludzie oni nigdy nie wykryja tak mają ustawione przyzady. Jak to mowia reka reke......
acodin masters
23.03.2017, 19:55
acodin masters
musze dotknac ten garnek