Ogień pozbawił ich dachu nad głową. Pomóżmy pogorzelcom z Braniewa

Ogień pozbawił ich dachu nad głową. Pomóżmy pogorzelcom z Braniewa fot. Redakcja
Kilka zastępów straży pożarnej gasiło pożar wielorodzinnego budynku przy al. Wojska Polskiego w Braniewie. Ogień strawił poddasze i część mieszkania na pierwszym piętrze. Straty są ogromne - bez dachu nad głową została 5 - osobowa rodzina z 4 - letnim dzieckiem i samotny mężczyzna. Pomoc poszkodowanym zaoferowało miasto. Rusza także zbiórka rzeczowa i finansowa dla pogorzelców.

Kilka godzin trwała akcja gaszenia wielorodzinnego budynku przy al. Wojska Polskiego w Braniewie. Pożar wybuchł w piątek przed 13.00. Gęsty dym wydobywający się z budynku zauważyli mieszkańcy, którzy zaalarmowali strażaków. Ogień pojawił na pierwszym piętrze, ale szybko przeniósł się wyżej. Po kilku minutach pożar objął swoim zasięgiem poddasze i dach murowanego budynku.


W bloku mieszkały dwie rodziny i starszy, samotny mężczyzna. Poza kobietą, która lekko podtruła się dymem w zdarzeniu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

 

Niestety, dwa lokale nie nadają się do zamieszkania. To czego nie strawił ogień, zniszczyła wysoka temperatura i woda . Z dobytku pięcioosobowej rodziny i samotnego mężczyzny, udało się uratować niewiele - trochę ubrań i cześć wyposażenia. Pomoc pogorzelcom zaoferowało miasto.

 

- Udzielamy natychmiastowej pomocy. Samotnego człowieka, który mieszkał na poddaszu od razu zabieramy do lokalu przy ul. Szkolnej – mówi Monika Trzcińska burmistrz Braniewa. - Pięcioosobowa rodzina zostanie zabrana przez MOPS do naszego lokalu chronionego i też zostanie jej udzielona natychmiastowa pomoc – dodaje Trzcińska.

 

Możemy pomóc poszkodowanym!

Z tego co udało nam się ustalić budynek był ubezpieczony. Mimo to, poszkodowani będą potrzebowali wsparcia finansowego na remont mieszkań i zakup niezbędnego wyposażenia oraz pomocy rzeczowej. Mieszkańcy Braniewa i okolic już nie raz pokazali, że potrafią się zjednoczyć i wspomóc potrzebujących, dlatego zwracamy się do wszystkich, którzy chcą i mają możliwości do włączenia się akcję pomocy poszkodowanym w piątkowym pożarze.

 

Osoby które zechcą finansowo wesprzeć rodzinę Państwa Wojtkiewiczów oraz Bogdana Pogorzelskiego mogą przelać środki na konto Stowarzyszenia Pomocy Społecznej "Socjal" w Braniewie

BP BS B-WO 39 8313 0009 0036 8546 2000 0010 z dopiskiem „Pomoc poszkodowanym w pożarze”

Redakcja TVBraniewo24
Ogień pozbawił ich dachu nad głową. Pomóżmy pogorzelcom
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (57)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

abcd
02.04.2017, 20:37
abcd
Dlaczego piszecie samotny mężczyzna??? Przecież ma rodzinę, dzieci dorosłe w Braniewo.
asdf
27.03.2017, 15:04
asdf
A gdzie polisa ubezpieczeniowa na mieszkanie?
...
26.03.2017, 0:09
...
Bogdan Pogorzelski, wyjątkowo trafne nazwisko.
rucam
25.03.2017, 19:25
rucam
Myślałem , że pornoorzel XD
.
25.03.2017, 17:34
.
Fajny player