Zuchwałe kradzieże w środku dnia. Złodziej wchodził do mieszkań przez balkon

  • 8 kwietnia 2017, 9:35
  • informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Na sygnale
Zuchwałe kradzieże w środku dnia. Złodziej wchodził do mieszkań przez balkon fot. KPP w Braniewie
Kryminalni z Braniewa zatrzymali 41-letniego mieszkańca Elbląga, który włamał się do mieszkań w Braniewie i Fromborku. Mężczyzna sprawdzał, czy właściciele są w domu, a następnie włamywał się podważając drzwi balkonowe. Z mieszkań kradł pieniądze i biżuterię. Do włamań dochodziło w ciągu dnia, gdy mieszkańcy byli w pracy.

41-latek z Elbląga usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem do dwóch mieszkań na terenie Braniewa i Fromborka. Mężczyzna został zatrzymany przez braniewskich policjantów z Wydziału Kryminalnego, którzy pracowali nad sprawą. Zgromadzony materiał dowodowy i policyjne ustalenia doprowadziły do przedstawienia 41-latkowi zarzutów kradzież z włamaniem. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Zgłoszenia o kradzieży do mieszkań policjanci otrzymali w połowie marca br. Jak ustalili funkcjonariusze pracujący na miejscu kradzieży, do włamań dochodziło „w biały dzień”, gdy właściciele przebywali w pracy. Sprawca dostawał się do mieszkań przez podważenie drzwi balkonowych. Z mieszkań ginęły pieniądze i biżuteria. Skrupulatna i konsekwentna praca braniewskich kryminalnych przyniosła szybko efekty. 30 marca policjanci zatrzymali w Elblągu 41-latka, który trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy, zabezpieczone na miejscu ślady bezspornie potwierdziły ustalenia funkcjonariuszy. Sprawca przyznał się do kradzieży z włamaniem ,a prokurator zastosował wobec niego tymczasowy środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

 

Policjanci apelują! Jeżeli widzisz u nieobecnego sąsiada obce osoby – reaguj. Złodzieje wykorzystują fakt, że w ciągu dnia po osiedlu, klatce schodowej chodzi wiele osób. Liczą na osłabioną czujność, bowiem większość ludzi ma przekonanie, że złodziej przychodzi pod osłoną nocy. W tym przypadku sprawca wchodził do mieszkania, gdy w sąsiednim bloku trwały zewnętrzne prace remontowe. 

informacja prasowa KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.