37-latek z Elbląga kradł w braniewskich sklepach

  • 11 kwietnia 2017, 12:30
  • KPP w Braniewie
  • Na sygnale
37-latek z Elbląga kradł w braniewskich sklepach fot. archiwum redakcji
Policjanci z pionu kryminalnego zatrzymali 37-letniego mieszkańca Elbląga, który w marcu dokonał dwóch kradzieży sklepowych na terenie Braniewa. W trakcie zatrzymania okazało się, że sprawca okradał również sklepy na terenie Elbląga i Pasłęka. Mężczyzna przyznał się do kradzieży.

Funkcjonariusze początkowo nie wiedzieli, kto dokonał w marcu br. dwóch kradzieży kurtek sportowych wartości 600 zł i dwóch myjek ciśnieniowych, wartości 900 zł, ze sklepów na terenie Braniewa. Prowadzone czynności wykrywcze, zabezpieczony materiał dowodowy oraz współpraca z pokrzywdzonymi pozwoliła ustalić wizerunek potencjalnego sprawcy. Typowania policjantów potwierdziły, że kradzieży dokonywał 37-letni mieszkaniec Elbląga.

 

Policjanci niezwłocznie skontaktowali się z funkcjonariuszami z Elbląga i zatrzymali 37-latka. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna dokonał kilku podobnych przestępstw na terenie Elbląga i Pasłęka.

 

Mężczyzna został przesłuchany. Przyznał się do kradzieży i poddał dobrowolnej karze. Za kradzież cudzej rzeczy Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.