Morderca z Drewnowa skazany na dożywocie

Morderca z Drewnowa skazany na dożywocie fot. Redakcja
Sąd Okręgowy w Elblągu uznał Jana M. winnym zabójstwa żony i usiłowania zabójstwa córki. 62-latek otrzymał karę dożywotniego więzienia. Wyrok jest nieprawomocny.

Jak informuje TVN24 dzisiaj (12.04) zakończył się proces Jana M z Drewnowa. Podczas rozprawy sąd wysłuchał mów końcowych i ogłosił wyrok. Sąd uznał, że Jan M. jest winny zabójstwa żony i usiłowania zabójstwa córki. Mężczyznę skazano na dożywocie. Ponadto ma zapłacić córce 100 tys. zł zadośćuczynienia.

 

Tragiczne wydarzenia miały miejsce 19 lipca 2015 roku w Drewnowie.  Tego dnia podczas awantury pijany Jan M. chwycił za nóż i rzucił się na żonę. Ciężko ranił także córkę, która stanęła w obronie matki. Jeden z ciosów, uszkodził rdzeń kręgowy. Młoda, sprawna kobieta wylądowała na wózku inwalidzkim. 

 

Proces 62-latka miał ruszyć w lipcu 2016 r. Wtedy sprawę odroczono, bo oskarżony nie stawił się w sądzie ze względu na zły stan zdrowia. Jak się okazało, Jan M. przebywał w szpitalu przy Areszcie Śledczym w Bydgoszczy. Kolejny termin rozpoczęcia procesu wyznaczono na 21 września, jednak i tym razem M. się nie pojawił. Pod koniec stycznia br. biegły lekarz stwierdził, że mężczyzna może już stanąć przed sądem. Podczas rozprawy 8 marca wyjaśnienia złożył oskarżony oraz jego córka. Jan M. zadeklarował, że chce brać udział w kolejnych posiedzeniach. Wyrok zapadł 12 kwietnia.

 

Zamordował żonę i ciężko ranił córkę. Mężczyzna był wcześniej skazany za przemoc w rodzinie

Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

KASKA
12.04.2017, 19:49
KASKA
SPRAWIEDLIWY WYROK MORDERCA BESTIA SADYSTA
KASKA
12.04.2017, 19:47
KASKA
SPRAWIEDLIWY WYROK .MORDERCA .BESTIA.