Strzelanina w Elblągu. To mogły być porachunki przestępców

Strzelanina w Elblągu. To mogły być porachunki przestępców fot. Redakcja
Elbląscy policjanci poszukują mężczyzny, który w środę w Elblągu postrzelił dwóch braci. 20 i 30-latek trafili do szpitala z ranami nóg, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Prawdopodobnie były to przestępcze porachunki.

Do zdarzenia doszło w środę (12.04) na jednym z osiedli w centrum Elbląga. Kilka minut po 16:00 na parking przy ul. Kosynierów Gdyńskich podjechał czarny mercedes. Sprawca przez opuszczoną szybę w drzwiach, oddał kilka strzałów w kierunku dwóch mężczyzn, a następnie odjechał.

 

- Słyszałam tak jakby petardy, to salwa cała poszła. Potem gdy wyjrzałam, to jeden leżał na brzuchu jeszcze dał rade na plecy się przewrócić, a drugi przeczołgał się pod choinki, bo myślał, że jeszcze do niego będą strzelać - mówi pani Krystyna, mieszkanka osiedla na którym doszło do strzelaniny.

 

Sprawcy od kliku godzin poszukuje policja. Prawdopodobnie mężczyzna jest mieszkańcem Elbląga.  - W tej chwili poszukujemy tego mężczyzny, trwają czynności zmierzające do jego zatrzymania - mówi Krzysztof Nowacki z KMP w Elblągu. 

 

Poszkodowani z ranami postrzałowymi nóg trafili do elbląskiego szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Postrzeleni bracia są dobrze znani elbląskiej policji. Obaj mężczyźni byli wcześniej notowani i karani.

 

Funkcjonariusze podejrzewają, że dzisiejsze wydarzenie mogło być wynikiem porachunków. - Mogły to być porachunki przestępców. W tej chwili to jest jeden z wątków badania tej sprawy - informuje podkom. Nowacki z elbląskiej policji.

Redakcja TVBraniewo24
Strzelanina w Elblągu. To mogły być porachunki przestępców
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (10)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.