XXXI sesja Rady Miejskiej w Braniewie - retransmisja z 26.04.2017 r.

XXXI sesja Rady Miejskiej w Braniewie - retransmisja z 26.04.2017 r. fot. Redakcja
Skargi na dyrektora na dyrektora SP nr 6 w Braniewie zasadne. Taką decyzję na ostatniej sesji podjęli radni miejscy (10 za, 3 wstrzymało się od głosu). Sprawa dotyczy zmian w organizacji zajęć szkolnych w placówce, w tym wprowadzenia tzw. "cichych przerw"(3 część nagrania z sesji).

W środę 26 kwietnia, odbyła się XXXI sesja Rady Miasta Braniewa. Poza stałymi punktami porządku obrad, radni zajęli się m.in. sprawami związanymi z finansami miasta i jednostek podległych. Najwięcej emocji wzbudziła dyskusja w sprawie skarg na działalność dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 w Braniewie (cz.3). 

Część pierwsza - 1 pkt 1-11

 

Część druga - pkt 12-17

 

Część trzecia - pkt 18-22


Porządek obrad:

  1. Otwarcie obrad .
  2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
  3. Zatwierdzenie porządku obrad.
  4. Zatwierdzenie protokołu z XXX sesji Rady Miejskiej.
  5. Sprawozdanie Burmistrza Miasta Braniewa z działalności między sesjami .
  6. Interpelacje i zapytania .
  7. Podjęcie uchwały w sprawie szczególnych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat, jak również tryb ich pobierania.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia i mieszkaniach chronionych mieszkańców Gminy Miasta Braniewa.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia stawki dotacji przedmiotowej dla samorządowego zakładu budżetowego- Administracja Budynków Komunalnych w Braniewie na pokrycie kosztów utrzymania szaletów publicznych w 2017 roku.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia stawki opłaty za korzystanie z szaletów publicznych zlokalizowanych na terenie miasta Braniewa.
  11. Przerwa.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XVII/100/15 Rady Miejskiej w Braniewie z dnia 16 grudnia 2015 r. w sprawie opłaty targowej na terenie Miasta Braniewa.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Województwu Warmińsko--Mazurskiemu.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Braniewskiego (dot.kwoty 20.000 zł).
  15. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Braniewskiego (dot.kwoty 35.000 zł).
  16. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XXVIII/190/16 Rady Miejskiej w Braniewie z dnia 14 grudnia 2016 r. w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Braniewa na lata 2017 – 2022.
  17. Podjęcie uchwały w sprawie zmian budżetu miasta na 2017 r.
  18. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi rodziców klas I-III Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Jana Pawła II w Braniewie na działalność kierownika jednostki organizacyjnej- Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Jana Pawła II w Braniewie
  19. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność kierownika jednostki organizacyjnej- Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Jana Pawła II w Braniewie.
  20. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
  21. Sprawy różne.
  22. Zakończenie obrad.
Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (63)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Moi
30.04.2017, 10:35
Moi
Zacytuję kogoś kogo często cytował patron szkoły JPII "Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie (Łk 6,31)". Widocznie Dyrektor tej lekcji nie odrobił, ewentualnie chce aby go potraktować jak on potraktował panią Giecewicz.
Buhehe
29.04.2017, 18:25
Buhehe
No tak. Ty z tych co "noga dupa drzwi". Jak to jest twoj wzor kultury, to nic dziwnego.
Gość
29.04.2017, 17:43
Gość
Pan Klukowski to dobry człowiek, nauczyciel i dyrektor. Panie Mróz przykro słuchać pana, czy u Pana w szkole nie było skarg i jak pan traktował swoich pracowników??? I Pan zabiera głos...
Mieszkaniec tego żałosnego miasta
28.04.2017, 22:17
Mieszkaniec tego żałosnego miasta
Na koniec przytoczę cytat kogoś mądrzejszego - Józefa Piłsudskiego skierowany do rady pedagogicznej ... przepraszam szanownej rady miasta:
"Wam ku­ry szczać pro­wadzić, a nie po­litykę ro­bić."
były rodzic i mieszkaniec pięknego Braniewa
03.05.2017, 12:07
były rodzic i mieszkaniec pięknego Braniewa
Jesteśmy przyzwyczajeni do żenującej krytyki,obrażamy innych,bo ktoś jest "święty",gdy krytykuje.Tym sposobem obrażasz nas mieszkańców prawie 17-18 tys. miasta.Żałosny to jesteś Ty,a nie Braniewo.Miasto wypiękniało,a że bezrobocie- nie jesteśmy ostatni w tej dziedzinie.Kolejny żenujący sposób obrażasz nas wyborców.Sama głosowałam na nauczyciela.Znając jego podejście do ucznia wiem,że zajmie się tą sprawą.I myślę,że tak myśleli inni wyborcy,bo szkół jest dużo,a tam nasze dzieci.Czy głosować na b.posła ????-krzyczeć każdy potrafi,a nam nie o to chodzi.Cytujesz Piłsudskiego -oj daleko sięgasz???nie znany w tych czasach.My dorobiliśmy się takich "Piłsudskich" (nie obrażając generała i jego zasług dla Polski),którzy mimo wykształcenia pedagogicznego serwują nam zdanie: "noga,dupa,drzwi". Dużo robi się w mieście - nawet leśniczy w Starostwie "przystał" na układ Starostów PO-PIS i współpracują,może jeszcze nie tak jak wyobrażają sobie mieszkańcy,ale...jeśli podpisujesz się,że jesteś mieszkańcem tego żałosnego miasta to Tobie współczuje,bo jest takie przysłowie:"Nie pluj,bo zostaniesz opluty."?czasami się sprawdza.
Mieszkaniec tego żałosnego miasta
03.05.2017, 17:46
Mieszkaniec tego żałosnego miasta
dziękuje Panu radnemu, czy też Pani radnej za ten komentarz, bo wątpię w to aby jakikolwiek mieszkaniec tego miasta wypowiedział się w ten sposób o komentarzu powyżej, P.S. mieszkańców 17-18 tys. było ale około 10 lat temu, jak przeciętny Braniewianin nie musiał za chlebem wyjeżdżać za granicę, do Niemiec tyłki podcierać, i nie oszukujmy się frekwencja wyborów nie sięgała takiej liczby osób przy wyborach, poza tym dziękuje Radnemu czy też Radnej za wypowiedź, Salud ! :)
były rodzic i mieszkaniec pięknego Braniewa
08.05.2017, 15:24
były rodzic i mieszkaniec pięknego Braniewa
Nie jestem radnym/radną.Jestem mieszkańcem od 60 lat.Jeszcze raz obrażasz nas mieszkańców określając miasto "żałosnym". Jesli juz chodzi o ścisłość moich wypowiedzi to nie piszę o wyborach.Jest to oddzielny temat.!!!Tak się złożyło,że ok.30% osób,które poszły na wybory wybrały w większości nauczycieli.Ale są w naszej radzie miasta również inne profesje zawodowe.Więc dlaczego rada pedagogiczna i takie określenie????Też "patrzę"na pracę tej rady i też mam wiele krytycznych uwag.Ale tu są wypowiedzi nasze na krytyczne zachowanie Pana Klukowskiego,a nie rady.Tym tematem też się zajmiemy w wyborach.Piszesz,że "przeciętny Braniewianin wyjeżdża za chlebem podcierać tyłki Niemcom.Zgoda,masz rację.Ale czy do nas nie przyjeżdżają z Kaliningradu,z Ukrainy ludzie,aby zbierać na polu (ciężka praca) truskawki.Nawet Chińczycy,Wietnamczycy też sprzedają szmatki,buty co się da w Polsce.Już "fajnie" sie czyta na metce "wyprodukowano w Niemczech,a na dole "Made in China"???To jest Unia Europejska,globalizacja???Takich miast w Polsce gdzie mieszkańcy wyjeżdżają za granicę jest wiele.Ja podziwiam młodych ludzi,którzy próbują mimo "upadku moralnego"nie siedzieć na FB,w internecie i biadolić,ale fajnie "budować swoje gniazdko rodzinne"A na koniec z tym podcieraniem tyłków - w Domu Starców też młodzi ludzie z wielkim zaangażowaniem (nawet z Ukrainy) opiekują się starymi.Wszystkiego dobrego mieszkańcu tych wypowiedzi - jesteś ŻAŁOSNY !!!! a nie nasze miasto.
stary ogólniak
28.04.2017, 22:03
stary ogólniak
W starym LO za Dyrektora Pana Falkowskiego były gorsze sytuacje, o których jak widać były Dyrektor nie pamieta...tj. jęz. angielski z Panią Ir......Były skargi ze strony rodziców, uczniów i nawet skargi do kuratorium. Pani od angielskiego robiła co chciała a Pan pomimo zgłaszanych skarg nigdy nic z tym nie zrobił....
do poprzedników
29.04.2017, 20:44
do poprzedników
nie ma chyba takiej placówki w której wszyscy by się lubili.Niedawno słyszeliśmy jak jakaś kobieta w Lewiatanie opowiadała,że w bck wszyscy się zkarżą na panią um,że nikt nie chce z nią rozmawiać,wszystkim chce dyrygować i p dyr to nie przeszkadza
Mieszkaniec tego żałosnego miasta
28.04.2017, 22:10
Mieszkaniec tego żałosnego miasta
Dlaczego ? byłem uczniem tej szkoły to proste, Za innych nauczycieli angielskiego, nazwisk nie będę przytaczał uczniowie zdawali maturę podstawową na poziomie 30-40 % za kadencji Pani Chrull uczniowie, którzy nie umieli odpowiedzieć na pytanie: How are you ? zdawali maturę na 75-80 % Była rygorystyczna czasami wulgarna i nieprzewidywalna, ale dzięki niej większość uczniów umiała angielski biegle, Podważać autorytet i umiejętności Pani Chrull może tylko osoba która nie docenia prawdziwego talentu nauczania ! Tyle !
dorota
29.04.2017, 19:18
dorota
pani z rosyjskim akcentem.zal.
Mieszkaniec tego żałosnego miasta
28.04.2017, 21:25
Mieszkaniec tego żałosnego miasta
Na wstępie pragnę zaznaczyć, że nie mam dzieci, które chodzą do SP6, w ogóle nie mam dzieci, mało tego nie znam dyrektora Kluchy i mam to wszystko gdzieś, aczkolwiek po obejrzeniu tego żałosnego kabaretu nie mam wyboru muszę się wypowiedzieć, parę razy padało słowo: " rada pedagogiczna", więc tak: Pan Cyg. Pan Frą. Pan Śliw. Pan Klim. Pani Giec-Pis. Pan Falko. itd itp. to Rada miasta ? Hahahahhahahahhahahahha to Rada pedagogiczna. Mało tego to kabaret nie rada, Czym Ci ludzie radzą obradują czy jakkolwiek to nazwać KPINA !, zajmijcie się może poważniejszymi rzeczami bo w tym momencie wywołaliście wojnę dla osoby, która moim zdaniem i nie tylko moim wprowadza najbardziej innowacyjne pomysły w swojej szkole, za moich czasów jak uczyłem się w tej szkole i między innymi uczyli mnie Pan Klimczak Pan Śliwiak itd. spędzałem cały czas na ogródkach obok szkoły paląc papierosy i bijąc się co długą przerwę z innymi uczniami każdego dnia, ale nie gorsze jest granie w szachy warcaby czy cybergaja - odpowiedź jest prosta, Wielka Pani burmistrz dosłownie i w przenośni musi w końcu wrzucić na miejsce dyrektora kogoś od siebie, tak jak to zrobiła w Urzędzie Miasta w dziale promocji, Dziale finansów czy też w Kancelari Radcy Prawnego, a Pan Frąckiewicz już pokazał profesjonalizm - nie widziałem ale słyszałem na korcie tenisowym, Pozdrawiam biednych mieszkańców tego miasta, bo ja mam tą rade pedagogiczna urząd miasta i całą świtę gdzieś, bo i tak się wyprowadzam i będę żył w bardziej cywilizowanym i większym mieście :) Miastem powinni rządzić ludzie bogaci, a nie Ci którzy sprzedadzą siebie za judaszowe srebniki, Współczuje wam i śmieję się z was. Salud !
braniewianin
28.04.2017, 20:28
braniewianin
A ja z innej beczki dotyczącej bck czy dyrektor tej firmy zorganizowała jakąkolwiek imprezę,która przyniosła by dochód czy zawsze trzeba do niej dokładać,z tego co słyszeliśmy np do dzisiejszego koncertu trzeba sporo dołożyć
Pro
28.04.2017, 10:20
Pro
Myślisz, że ci się upiekło? Sprawa ucichła? Nic z tego, teraz dopiero się zacznie i odpowiesz w końcu za swoje grzeszki.
NL
28.04.2017, 10:17
NL
Problem rozpoczął się kiedy do szkoły przyszła jego żona. Gorsza chyba niż on. Teraz wypisuje tutaj peany jaki to z niego pedagog, pewnie pedagog, który ma zakaz prowadzenia zajęć dydaktycznych z dziećmi, haha!
My
28.04.2017, 9:58
My
Dlaczego nikt z radnych nauczycieli nie zareagował na chamskie zachowanie dyrektora SP 6, dlaczego burmistrz nie udzieliła mu natychmiast nagany a przynajmniej upomnienia. Jedynie radny Gawryś zachował się jak trzeba.
Mieszkaniec tego żałosnego miasta
28.04.2017, 21:58
Mieszkaniec tego żałosnego miasta
Chamskie zachowanie ? :) Chamska, a raczej bardziej aniżeli chamska i żałosna i beznadziejna jest rada tego miasta, kiedyś pięknego teraz obrzydliwego SALUD !
My Wy Oni
28.04.2017, 10:59
My Wy Oni
Brawa należą się także radnemu Cyganowi za swoją wypowiedź. Nie tolerujmy chamstwa i pomówień. Bezpodstawne oskarżenia.. osądy.. To jest zniesławienie osoby publicznej jaką niewątpliwie jest Pani radna o której była mowa. Popieram Panią Renatę ! Nie dajcie się !
Jeszcze jedno !
28.04.2017, 21:29
Jeszcze jedno !
Ty a Cygan to kto w ogóle bo nie znam ?
nl z 6
27.04.2017, 21:41
nl z 6
Skarga koleżanki dotyczyła jej potraktowania na radzie pedagogicznej, a nie organizacji pracy szkoły wtedy została jeszcze gorzej potraktowana jak na sesji. Pniżona i zastraszona, a wcześniej nie było lepiej. Wszyscy wiemy o nagrodzie na DEN itp. Wstyd mi, że nikt nie zabrał głosu.....
Viola
27.04.2017, 22:27
Viola
A co robi pełnomocnik burmistrza do spraw oświaty? Podjudza? Rozwiązuje konflikty? Łagodzi je? Czy je zaognia? Czy pełnomocnik rozmawiał z rodzicami, nauczycielami, uczniami ? Co on zrobił aby wyjaśnić sprawę, pomóc? Niestety na sesji nie zajął stanowiska, nie zreferował problemu wyglądało tak jak by nic nie zrobił - to tak jakby burmistrz nic nie zrobiła i co? I życie sobie płynie.
Violka
28.04.2017, 14:00
Violka
Siedzi cichutko, bierze pensję i nie chce się nikomu narażać, nie podejmuje tematu,nie podejmuje decyzji.
Viola
27.04.2017, 21:06
Viola
Karta Nauczyciela Art. 63. 1. Nauczyciel, podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, korzysta z ochrony przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych na zasadach określonych w ustawie z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz. U.Nr 88, poz. 553, z późn. zm.7)).
2. Organ prowadzący szkołę i dyrektor szkoły są obowiązani z urzędu
występować w obronie nauczyciela, gdy ustalone dla nauczyciela uprawnienia
zostaną naruszone. I o czym tu gadać? Ciekawe kto wypełniając swój obowiązek i zawiadomi prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przewodniczący czy burmistrz. Swoją drogą do kogo w SP 5 przewodniczący tak biega?
Mieszkaniec tego żałosnego miasta
28.04.2017, 22:00
Mieszkaniec tego żałosnego miasta
Też jestem ciekaw :) do kogo, ale ważniejsze jest to po co :) ? Pozdrawiam prawdziwych ! Salud !
Absolwent
27.04.2017, 20:12
Absolwent
Panie Dyrektorze-jest Pan nauczycielem,którego zawsze będę wspominała jak tylko mogę najlepiej.Robiliśmy ogródek szkolny w Szylenach, piekliśmy babki w szkolnej kuchni,rzeźbiliśmy na lipowych deseczkach,nauczył a nas Pan tego co pozostało do dziś-życia.Teraz w dobie podsuwania do podpisu pism,ustawiania stanowisk,utraty pryncypiów zawodu nauczyciela,spisków i zmów, takiego jak Pan człowieka,wychowawcę wielu pokoleń młodzieży można stawiać tylko za wzór.Wstyd mi było słuchać przewodniczącego-stałego bywalca SP 5.Dla nas,uczniów z Szylen jest Pan tym nauczycielem,który z dzieciom pokazał świat.Pomógł w wielu przypadkach dydaktycznych,trudnych ,wspierał dzieci w ciężkich realiach.Szkoda,że budowniczy tego nowego świata-po wyborach samorządowych 2014 zaburzyli obraz dobrej szkoły,dobrej pracy i powinności nauczycielskich.
Uczennica z Szylen ...
04.05.2017, 7:37
Uczennica z Szylen ...
To prawda. . Nauczył nas Pan życia. Wszystko , czego przy Panu doświadczyliśmy , pozostało do dziś . P.S. Pana żona , była moją wychowawczynią. Fakt, może w tamtych czasach oceniła bym że dość wymagającą. Natomiast dziś , stwierdzam z dumą, że po prostu pokazała nam , jak być prawdziwą kobietą i damą :) Pozdrawiam serdecznie :)
rodzic
27.04.2017, 19:57
rodzic
a ja nie zgadzam się z tą opinią pana dyrektora,ile razy mieliśmy z nim jakikolwiek kontakt to zawsze pozytywny,jest to miły pan ,zawsze służy pomocą i radą
ByłyUczeńB
27.04.2017, 18:53
ByłyUczeńB
Jestem byłym uczniem tej szkoły i muszę powiedzieć, że czas tam spędzony jest jednym z najlepszych w moim życiu i był wielkim momentem mojego rozwoju. Moich pasji i zainteresowań. Było to dziełem dobrych nauczycieli, ale także i Pana Dyrektora. Pamiętam go jako życzliwego i zaradnego, co u dyrektorów najważniejsze, człowieka. Zawsze uśmiechnięty, normalnie traktujący uczniów, nie z góry, jak to Mu zarzucano w innych komentarzach. Opowiadał ciekawe anegdoty, zawsze miał czas dla nas i nigdy nie odtrącił, gdy był problem. Zarzuca się, że "ciche przerwy" źle wpływają na dzieci. Ja z kolei żałuję, że tego nie wprowadzono, gdy ja byłem uczniem. Świetna inicjatywa i droga Pani radno, czym innym jest zabranianie dzieciom się śmiać, co zresztą nie ma tam miejsca, a czym innym zabranianie biegać w sali, co Pani uznała za problem, choć nie wiem dlaczego, chyba że rozbite głowy uczniów weźmie Pani na swoje sumienie. Nauczyciele dalej nie rozumieją, że szkoła nie jest po to, by mieli pracę, kawkę, tylko po to, by uczniowie z niej wyszli mądrzejsi. Leży natomiast współpraca rzeczywiście, ale gdzie leży wina - moim zdaniem po stronie rodziców, proszę spojrzeć, żadnej z 67 osób nie zechciało się rozwinąć tych oskarżeń, które są raczej oszczerstwami. Poza tym moi rodzice wcześniej nie skarżyli się na brak porozumienia i problemy w komunikacji. Panie Dyrektorze, proszę się trzymać i nie pozwolić się pozbawić stanowiska, które Pan tak godnie piastuje (a miałem okazję Pańskie sukcesy oglądać osobiście). Szkoda, że rodzice dali się zmanipulować, bo nie wiedzą, że wszystko rozgrywa się o Pańskie, powtarzam, Pańskie stanowisko. Życzę jeszcze wielu lat owocnej pracy, bo ile Pan zrobił dobrego wszyscy wiemy, a szkoda, by to poszło na marne, gdy zamiast Pana, stanowisko to piastować będzie osoba niekompetentna. Wszystkiego dobrego!
gorszy sort z kolonii
27.04.2017, 18:02
gorszy sort z kolonii
Za darmo OK, ale 20 000zł na coś takiego. Raz widziałam, żenada! Pani tańczyła dzieci miały chyba ją naśladować, w rezultacie stały, potem jakieś kółka w tłumie ludzi, dyrektor z pałą czy bejsbolem coś tam mówił bez składu i ładu, głównie witał gości z kuratorium - porażka totalna. Pani Woronowicz ma rację. Poza tym rzeczywiście, dlaczego jedne przedszkole dostało 2900zł, a drugie tylko 900zł? Gorszy "sort" mieszka na kolonii wojskowej czy co? I jeszcze te malutkie dzieciaki ciągane po nocy po to, żeby połechtać rozbuchane ego niewydarzonego bufona.
Żaden szanujący się nauczyciel (weźcie urlopy, zachorujcie) i rodzic nie powinien brać udziału w tej hucpie, po tym jak ten człowiek Was potraktował. Odpowiedź powinna być jedna - "noga tyłek drzwi" dziadu.
Hela
27.04.2017, 19:12
Hela
Na kolonii teraz Panią Dyrektor Przedszkola jest niedawna pracownica Pana Dyrektora. Może dlatego.
ja
28.04.2017, 9:48
ja
Pewnie tak, bo to mściwy typ jest i bardzo zły człowiek, ale dlaczego karać dzieci. Taki z niego pedagog, co to ma zakaz nauczania dzieci.
wychowanka
27.04.2017, 15:43
wychowanka
Pani Renia moja uuuukochana nauczycielka i przez nas wybrana na Super Belfra 2013 jako jedyna w całej historii Szkoły
obserwator
27.04.2017, 13:58
obserwator
Autorytarne zarządzanie placówką, mobbing i zastraszanie pracowników to swoista moda na prowadzenie szkół. Doprowadzić do psychozy w postaci utraty pracy lub kar za najmniejsze niezgodne z oczekiwaniami dyrektora zachowanie to doskonały sposób na zamknięcie ludziom ust i przeforsowania każdej uchwały rady pedagogicznej według własnego widzimisię. Znam to z własnej autopsji, bo w szkołach gminy Braniewo dzieje się identycznie. Dlatego przesyłam moje wyrazy uznania dla odwagi i determinacji Pani Giecewicz
zgred
27.04.2017, 22:43
zgred
Kolejny dyrektor a raczej dyktator zasiedział się w Lipowinie ...
Ile to już osób zostało skrzywdzonych z kadry pracowniczej...
W jakim to celu ? chyba tylko dla zadowolenia własnego ego. Kargul dobrze mówił, że czym wyżej wleziesz tym z większym hukiem zlecisz.
magnolia
28.04.2017, 23:48
magnolia
Są tacy zarządzający,którzy czerpią osobistą satysfakcję w gnębieniu swoich podwładnych. Pracownicy mają się czuć jedynie biernymi wykonawcami poleceń, bez prawa do głosu i inicjatywy. I wtedy ego takiego dyktatora bardzo sie podnosi, no bo być panem i władcą wszystkich, to jest coś.(szczególnie dla ludzi malutkich i niedowartościowanych) A wszystkim wiadomo, że despota wnosi więcej złego niż dobrego.w swoim zakładzie pracy i widać to gołym okiem nawet dla osób z zewnątrz. Współczuję pracownikom, ale i współczuję dyktatorom, którym ta krzywda wyrządzana innym - wcześniej czy później będzie do nich wracała..... Jak to mówią: Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy .....
popo
27.04.2017, 10:33
popo
a ja mam inne pytanie kiedy zniknie plot "ogrodzenie" przed urzedem miasta? stoi to juz chyba 2 miesiace a nie widac zeby bylo cokolwiek robione w tej kwestii?
KT94
30.04.2017, 18:07
KT94
Jaki Pan (a właściwie Pani) taki kram! Teraz płot a za chwilę zasieki i fosa! Aby dostać się na audiencję do burmistrz trzeba pokonywać coraz dłuższy tor przeszkód!!
Do były rodzic
27.04.2017, 9:53
Do były rodzic
Ciekawe co pan Frąckiewicz miałby do powiedzenia odnoście dziennika sks z roku szkolnego 2013/14?
Czy poruszał tę kwestie na zebraniu Rady Miasta?
były rodzic
27.04.2017, 17:14
były rodzic
Śmieszna sugestia.Rodzice nie mają wglądu do jakiegoś dziennika sks z trzech- czterech lat???Jeśli ten ktoś co pisze wie więcej niech napisze do Rady skargę.Widząc,że wszystko jest omawiane na komisjach więc nic trudnego.Ta sesja dotyczyła pracy Dyrektora Szkoły Nr 6.A dzienniki lekcyjne merytorycznie kontroluje dyrektor lub wizytator kuratorium.Rodzice w tym przypadku nie mają nic do powiedzenia.Więc dlaczego taka sugestia do mojej opinii.Doceniając prace Dyrektora - doceniamy,cenimy,ale czas na emeryturę....bo smród leci...tzw.wypalenie zawodowe,a przy tym dużo błędów,na które przy kolejnej reformie trudnej nie może sobie kierownictwo pozwolić.Szkoła - to uczniowie i ich rodzice.!
Librus
27.04.2017, 19:16
Librus
Dziennik sks Pana Frąckiewicza z gimnazjum nr 2.Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi.Szczegółowo omówił skargę.O swoim dzienniku zapewne Radzie nigdy nie wspominał.
były rodzic
27.04.2017, 9:39
były rodzic
Nie kopię leżącego,ale Pan Klukowski "zasłużył" na to,aby go skopać.Jaki jest Pana stosunek do rodziców,nauczycieli pokazał Pan dobitnie na posiedzeniu Rady Miasta.I te Pana cytaty.???śmiech na sali i trwoga,że nie stać Pana na słowo"przepraszam". Dobrze, że są w szkole nauczyciele,którzy lubią uczniów,robią dużo dobrego.Jednym z nich jest Pani Giecewicz,Fedyrko,Głuchowska itd.Panie Klukowski może jest Pan dobrym nauczycielem,ale Dyrektorem,tylko w jednej osobie.Czy pomalowanie szkoły w godzinach lekcyjnych jest dobrym pomysłem(dzieci skarżyły się na ból głowy),czy wyrzucenie klasy do innego pomieszczenia niż te,które rodzice wyremontowali klasę dla swoich dzieci.I tak dalej...i tak dalej.Dobrze Vice-Przewodniczący Rady powtórzył Pana Klukowskiego zdanie: "Kopyta,dupa i drzwi"?Chyba czas na przemyślenie tego zdania przez Pana??Czas na emeryturę...szkoła,a raczej niektórzy ludzie odetchną i zacznie się normalna praca.
Podpis
27.04.2017, 9:24
Podpis
Teraz moda na składanie podpisów...
Ale Panie Marianie,
był Pan moim nauczycielem!Trzymam kciuki!Inni mogli by się od Pana uczyć!Nie tylko znajomości prawa.Głowa do góry!Przecież to wygląda na jakieś rozgrywki,które w braniewskiej oświacie miały już miejsce za pełnym przyzwoleniem pewnych osób.
Mama
27.04.2017, 9:11
Mama
Nie rozumiem rodziców którzy są za tym,aby dzieci siedziały pozamykane w klasach...przez tyle lat dzieci miały przerwy, było to rzeczą normalną, a Wy teraz trzymacie swoje dzieci pozamykane w domach przed komputerami i tv i nawet w szkole nie dacie im się "wyszaleć"???? Później są z tych Waszych dzieci takie "niemoty", które nie potrafią się odnaleźć w społeczeństwie i nawiązać normalnych kontaktów z innymi. Dzieci pozamykane w klasach są ograniczone w nawiązywaniu znajomości z innymi dziećmi, ich znajomości ograniczają się tylko do liczby osób w klasie. Czy Wy rodzice byliście pozamykani w klasach? Przecież przerwa to była najfajniejsza chwila w szkole. Czy wyobrażacie siebie pozamykanych w klasach? Dajcie żyć tym dzieciom, nie róbcie z nich sierot i kalek.
Mama
27.04.2017, 8:39
Mama
Tyle nauczycieli w Radzie i na sali, a tylko Pani Woronowicz mówi tak, jak prawdziwy nauczyciel o dzieciach, z pasją i miłością, dbałością o ich rozwój społeczny, emocjonalny.
Mama
27.04.2017, 8:23
Mama
Witam ja. Jestem tego zdania ze dzieci. Male powiny mniec przerwe w klasach poniewaz nic sie. Nie stanie nie spadnie. Ze schodow. Nie zostanie po pchnienty nauczyciele. Nie sa wstanie upilnowac. Tak. Jak. Mowil. Jedn. Pan. Gdzie sa rodzice. Z rady rodzicow mysle ze. To. Jest. Czyjas nie czysta. W obec pana derektora
Ojciec
30.04.2017, 18:10
Ojciec
Wow! Ty mówić po polski?
Inna Mama
27.04.2017, 10:02
Inna Mama
Tego bełkotu nie idzie przeczytać.
Rodzic
27.04.2017, 7:20
Rodzic
Jestem rodzicem dziecka uczącego się w tej szkole. Proszę mi wierzyć, że Dyrektor bardzo szanuje uczniów, poświęca im czas nawet w czasie przerw: rozmawia, żartuje, wykonuje wspólnie gry. Nie jest urzędnikiem. Po prostu nim nie jest. Temat przerw jest tematem bardzo ciężkim, bo chyba do końca rodzicom się nie dochodzi. A przecież najważniejsze są dzieci, które w większości opowiedziały się za obecnym systemem przerw. Rodzice klas I-III do końca nie zdawali sobie sprawy pod jaką kwestią się podpisują. Proszę mi wierzyć sama rozmawiałam z rodzicami czego dotyczyła petycja, którą podpisali. Zdania zdawkowe były jedne: "kazali podpisać - to podpisałem".
Mieszkaniec tego żałosnego miasta
28.04.2017, 22:06
Mieszkaniec tego żałosnego miasta
Nie przejmuj się - komentarz HAHA to komentarz rodziny albo "przyjaciół" radnych pedagogicznych rady miasta i WIELKIEJ burmistrz dosłownie i w przenośni :) Pozdrawiam ! Salud !
HAHA
28.04.2017, 10:05
HAHA
Hahahahahahahaha. Rodzic, baju baju, chyba Rodzina, bo przyjaciół to on nie ma.
Inna Matka
28.04.2017, 9:10
Inna Matka
Ludziehto nie glupir barany, zeby podpisywac cokolwiek bez przeczytania. Tak to mozna staruszka w kredyt wkrecic albo garnki Pilipiaka, a nie rodzicow dzieci ze szkoly podstawowej.
hipokryzja
27.04.2017, 9:12
hipokryzja
to już jest hipokryzja.. osoba oskarżana udziela się pod artykułem... podstawić Panu taczkę już teraz czy dopiero jak połączą szkoły? adjos amigos ;)
Rodzic
27.04.2017, 9:33
Rodzic
Poziom kultury osobistej pozostawię bez komentarza.
Byly uczen
27.04.2017, 3:14
Byly uczen
To Klukowski nadal jest dyrektorem sp6??!! Niezle sie trzyma dziadek. Tyle lat na stolku juz siedzi. Pamietam jak mial sklonnosci do ciagania uczniow za pejsy ,jak ktorys z uczniow cos nawywijal. Nie nalezal on grona nauczycieli,bo tez uczyl plastyki,ktory byl przyjaznie nastawiony do ucznia. Pamietam go jako aroganckiego,chamskiego i zlosliwego typa.
rzeźbiarz
27.04.2017, 17:50
rzeźbiarz
Może niech znajdzie sobie zajęcie z dala od uczniów i rodziców, większy będzie pożytek.
Jola
26.04.2017, 20:54
Jola
A na sali On i Ona...
Viola
27.04.2017, 17:39
Viola
ONA ubrana ja zwykle, jakby szła na studniówkę...a w głowie SIANO aż huczy...
królewicz w w koronie z....papieru
27.04.2017, 19:57
królewicz w w koronie z....papieru
Cicho,ruch kadrowy się zaczyna...
Królewna
28.04.2017, 14:04
Królewna
ONA zatrudni JEGO, a on sprawia, że wszystkie skargi na NIĄ są bezzasadne.
Mieszkaniec tego żałosnego miasta
29.04.2017, 12:34
Mieszkaniec tego żałosnego miasta
Ona i On zbierali złom śrubki i nakrętki :) Salud !
słuchacz....
26.04.2017, 13:45
słuchacz....
Wypowiedzi pani radnej są klasycznym przykładem populizmu... a nóż wybiorą mnie na dalsze kadencje ... słyszałem wcześniej wypowiedzi tej radnej,,, powtórka z rozrywki... Ta "bidula", chce nadal być radną, a może i burmistrzem... Zagrywki z rozrywki Feeee :P
loading...