Policjanci podsumowali długi weekend

  • 4 maja 2017, 16:32
  • informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Na sygnale
Policjanci podsumowali długi weekend fot. archiwum redakcji
Blisko połowa zgłoszonych interwencji policyjnych dotyczyła nieporozumień sąsiedzkich i partnerskich, a 18% z nich dotyczyła awantur domowych. W trzech interwencjach policjanci zdecydowali o objęciu rodziny procedurą Niebieskiej Karty w związku z podejrzeniem stosowania przemocy domowej. W jednej z rodzin funkcjonariusze wszczęli postępowanie o znęcanie się nad rodziną. Sprawca został odizolowany od rodziny i trafił do zakładu karnego.

Majówka z przemocą w tle – damski bokser trafił do zakładu karnego

Nie we wszystkich domach majówka przebiegała rodzinnie i spokojnie. Podczas minionego długiego weekendu policjanci wzywani byli do pomocy blisko 80 razy, z czego 14 interwencji podejmowali w związku ze zgłoszoną awanturą domową. W trzech przypadkach zdecydowali o założeniu w rodzinie procedury Niebieskiej Karty. Procedurę tę wszczyna się, gdy istnieje podejrzenie stosowania przemocy w rodzinie.

 

W przypadku jednej z interwencji domowych policjanci zatrzymali sprawcę awantry i wszczęli postępowanie w związku z podejrzeniem znęcania się nad rodziną. W trakcie wyjaśniania okoliczności zgłoszenia okazało się, że 48-letni mieszkaniec gm. Frombork od lutego br. znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją 34-letnią, niepełnosprawną partnerką. Mężczyzna zrzucił kobietę z wózka inwalidzkiego, a gdy ta uciekła z mieszkania, zamknął się w nim wraz z ich 8-miesięcznym dzieckiem.

 

Wezwani na pomoc policjanci po bezskutecznej próbie rozmowy z 48-latkiem wyważyli drzwi mieszkania, w którym zastali nietrzeźwego mężczyznę z niemowlęciem. Dziecko, bez obrażeń, zostało przekazane matce, a agresywny partner kobiety został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znęcania się nad kobietą poprzez m.in. bicie, kopanie, używanie wyzwisk, gróźb pozbawienia życia. Mężczyzna nie przyznał się do zarzutów i stwierdził, że w dniu interwencji policjanci obudzili go, gdy spał w domu z dzieckiem.

 

Policjanci poinformowali sąd o zachowaniu 48-latka, który już wcześniej usłyszał wyrok za znęcanie się. W związku z kolejnym postępowaniem z art. 207 KK sąd zarzadził wykonanie zawieszonej wcześniej kary. Mężczyzna wprost z policyjnej celi trafił na najbliższe 8 m-cy do zakładu karnego.

 

Interwencje drogowe, nietrzeźwi kierujący i zakłócanie ciszy nocnej... w związku z chęcią spowiedzi.

 

Długi majowy weekend minął spokojnie na drogach naszego powiatu. Policjanci odnotowali 6 kolizji drogowych i interweniowali wobec 4 nietrzeźwych kierujących. Dwa zgłosznia dotyczące kierowców na podójnym gazie to zgłoszenia obywtelskie. Obaj panowie mieli po ponad 1 promil alkoholu, a ponadto jeden z nich nie posiadał uprawnień do kierowania, drugi kierował samochodem bez wymaganych dokumentów. Dwaj kolejni sprawcy, to efekt kontroli funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego i Straży Granicznej, którzy zatrzymali motorowerzystę i motocyklistę pod działaniem alkoholu.

 

Oprócz interwencji w ruchu drogowym policjanci obsługiwali interwencje dotyczące nieporozumień sąsiedzkich, zakłóceń porządku publicznego i ciszy nocnej m.in. na... plebanii. Zgłoszenie o mężczyźnie dobijającym się do drzwi plebanii w Braniewie policjanci otrzymali w minioną sobotę ok. godz. 1.30. Na miejscu okazało się, że nietrzeźwy mieszkaniec Braniewa pukał do drzwi, gdyż chciał się wyspowiadać, a nie zdawał sobie sprawy z tak późnej pory dnia. Pouczony przeprosił za swoje zachowanie i nie niepokoił już duchownych.

 

informacja prasowa KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.