Szarpali i znieważali policjantów. Odpowiedzą przed sądem

Szarpali i znieważali policjantów. Odpowiedzą przed sądem fot. archiwum redakcji
Funkcjonariusze z KPP w Braniewie zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który kierował autem w stanie nietrzeźwości. Podczas zatrzymania agresywny kierowca znieważył policjantów. Odpowiedzialność karną poniosą także dwaj inni mężczyźni, którzy podczas interwencji pojawili się na miejscu zdarzenia i zmuszali policjantów do zaniechania czynności służbowych.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (7.04.2017). Około południa policjanci otrzymali informację, że kierowca osobowej mazdy poruszającej się po Braniewie może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli czynności i po kilku minutach zauważyli wskazany pojazd. Kierujący na widok policjantów wyszedł z samochodu i zaczął uciekać.

 

Funkcjonariusze ruszyli za „uciekinierem” i po chwili zatrzymali mężczyznę. 30-letni mieszkaniec Braniewa był agresywny i kilkukrotnie znieważył interweniujących policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był pijany - w organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu.

 

Chwilę po zatrzymaniu kierowcy, na miejsce przybyli dwaj mężczyźni. 24 i 34-latek również byli agresywni i swym zachowaniem starali się utrudniać funkcjonariuszom wykonywanie czynności. - Podczas interwencji szarpali policjantów za mundury i kierowali wobec nich wulgarne słowa - informuje zespół prasowy KPP w Braniewie.

 

Agresywni uczestnicy zdarzenia trafili do policyjnego aresztu. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gardna
15.05.2017, 10:17
gardna
ok