Młody włamywacz okradł własnych sąsiadów. Grozi mu 10 lat więzienia

  • 16 maja 2017, 9:15
  • informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Na sygnale
Młody włamywacz okradł własnych sąsiadów. Grozi mu 10 lat więzienia fot. archiwum redakcji
Policjanci z Braniewa zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który włamywał się do piwnic swoich sąsiadów. Jego łupem padły elektronarzędzia i inne sprzęty o wartości około 1800 zł. Za kradzieże z włamaniem grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Pierwszą informację o włamaniach do piwnic policjanci otrzymali 10 maja. W toku czynności kryminalni ustalili, że włamywaczem jest jeden z mieszkańców budynku, w którym doszło do kradzieży. Sprawca działał zazwyczaj późnym wieczorem. Znał bardzo dobrze wszystkie pomieszczenia, ponieważ korzystał z nich tak samo jak inni lokatorzy. Wiedział jakie wartościowe przedmioty posiadają sąsiedzi, dlatego też postanowił je ukraść, a następnie na nich zarobić.

 

Włamywał się za każdym razem tą samą metodą, do wnętrza piwnic dostawał się poprzez zerwanie kłódki. Skradzione przedmioty trzymał obok w swoim pomieszczeniu piwnicznym. Jego łupem padały przede wszystkim elektronarzędzia, kosiarka oraz inne wartościowe przedmioty. W ciągu dwóch dni włamał się do czterech piwnic. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę około 1800 zł.

Pracujący przy sprawie braniewscy kryminalni odzyskali skradzione mienie. Część przedmiotów była już sprzedana, a część została zabezpieczona podczas przeszukania pomieszczenia należącego do podejrzanego.

 

20-latek usłyszał cztery zarzuty do których przyznał się. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. 

informacja prasowa KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.