Pijany kierowca mitsubishi uderzył w drzewo

Pijany kierowca mitsubishi uderzył w drzewo fot. PSP w Braniewie
Dwa lata więzienia, wysoka kara finansowa oraz utrata prawa jazdy - takie konsekwencje grożą nieodpowiedzialnemu 24-latkowi z Fromborka, który będąc w stanie nietrzeźwości spowodował wypadek.

Do zdarzenia doszło wczoraj (15.05) w miejscowości Glinka. Kilkanaście minut po 16.00 na prostym odcinku drogi, mężczyzna podróżujący mitsubishi carisma, zjechał z drogi, przejechał przez chodnik, a następnie uderzył w drzewo. Po zderzeniu auto zatrzymało się na boku. 

- Jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych, świadkowie zdarzenia wydobyli kierowcę pojazdu z rozbitego samochodu na zewnątrz - informuje mł.bryg. Ireneusz Ścibiorek z PSP w Braniewie. - Na miejsce wypadku skierowano dwa pojazdy ratownicze z JRG PSP w Braniewie oraz strażaków z Wojskowej Straży Pożarnej. Strażacy oprócz zabezpieczenia miejsca wypadku, udzielili pomocy dla poszkodowanego, który został przekazany dla załogi ZRM - dodaje oficer prasowy PSP. 

 

W trakcie czynności procesowych funkcjonariusze policji ustalili, że Mateusz H. nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego doszło do wypadku. Ponadto mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 

Za popełnione przestępstwo 24-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. 

Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (11)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Silver
18.05.2017, 20:59
Silver
toć ponoć zmieniły się przepisy i za jazdę pod wpływem grozi nawet 9 miesięcy bezwzględnego więzienia
x
16.05.2017, 22:19
x
pijany nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, idiotyzm
Pamparampampam
16.05.2017, 13:21
Pamparampampam
Zutylizować kanalię!! Dobrze, że nikogo nie zabił!! Dziecka wracającego ze szkoły, rowerzysty, biegacza, chodziarza.... Jeezu, aż włos się jeży na głowie, na samą myśl...