Młodzież z Armenii z wizytą w Starostwie Powiatowym

  • 7 czerwca 2017, 20:53
  • informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
  • Edukacja
Młodzież z Armenii z wizytą w Starostwie Powiatowym fot. Starostwo Powiatowe w Braniewie
Jakie są podobieństwa i różnice pomiędzy Polakami a Armeńczykami? Jakie mają przed sobą perspektywy? O tym — między innymi — rozmawiali uczniowie z Armenii i z Polski, podczas spotkania ze starostą braniewskim Leszkiem Dziągiem.

Od 28 maja w powiecie braniewskim przebywa z partnerska wizytą grupa młodzieży ze Szkoły Językowej Macsedan w Erywaniu. Grupie ośmiorga uczniów towarzyszą dwie nauczycielki oraz dyrektor szkoły Anush Sedakryan. Rówieśników z Armenii goszczą uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie.

 

Delegację młodzieży przyjął starosta braniewski Leszek Dziąg. Podczas spotkania rozmawiano na temat podobieństw i różnic obu narodów, o perspektywach rozwoju zawodowego młodych ludzi, goście podzielili się także swoimi pierwszymi wrażeniami z pobytu w naszym kraju.

 

— Młodzież z naszych szkół chętnie wita u siebie uczniów z innych krajów i cieszy się również z tego, że może wyjechać do nich, za granicę — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Takie spotkania są bardzo ważne. To nie tylko wymiana młodzieży, to przede wszystkim możliwość poznania innych krajów, zwyczajów, kultury. Przy tej okazji nawiązują się także nowe znajomości, przyjaźnie, a w dzisiejszym świecie, gdzie jest taka łatwość komunikacji, mogą one przetrwać znacznie dłużej i zaprocentować w przyszłości. Dlatego tak ważne jest dla nas, aby nasi uczniowie nie tylko zdobywali tradycyjną wiedzę książkową, ale aby mogli poszerzać swoje wiadomości poprzez osobiste spotkania z innymi ludźmi, ze swoimi rówieśnikami.

 

W programie wizyty jest zwiedzanie najciekawszych miejsc  Braniewa i okolic, a także zwiedzanie Fromborka, Elbląga, Trójmiasta oraz wyjazd do Ostródy, gdzie wraz z klasami mundurowymi z ZSB goście będą uczestniczyć w ogólnopolskim pikniku proobronnym. W ramach rewizyty młodzież z „budowlanki” pojedzie w przyszłym roku szkolnym do Armenii.

informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (31)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.