Ukończyli szkolenie, teraz mogą brać udział w akcjach ratowniczo - gaśniczych

Ukończyli szkolenie, teraz mogą brać udział w akcjach ratowniczo - gaśniczych fot. PSP w Braniewie
Czternastu nowych strażaków ochotników zasili szeregi jednostek OSP z powiatu braniewskiego. Kandydaci ukończyli podstawowe szkolenie, przygotowujące do zadań ratowniczo-gaśniczych.

W środę, 28 czerwca odbyło się wręczenie świadectw ukończenia szkolenia podstawowego strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych. Przez ponad miesiąc, kandydaci skierowani przez jednostki OSP uczestniczyli w zajęciach szkoleniowych realizowanych na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. Szkolenie oparte na nowych wytycznych programowych ukończyło 14 osób. Wśród uczestników kursu znaleźli się przedstawiciele jednostek OSP z Pieniężna, Gładysz, Długoboru, Płoskini i Kierpajn Wielkich.

 

- Większość zajęć realizowano w formie ćwiczeń praktycznych z wykorzystaniem sprzętu, pojazdów znajdujących się na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Braniewie - mówi mł.bryg. Ireneusz Ścibiorek. -  Uczestnicy zapoznali się z zasadami i technikami używania sprzętu pożarniczego, zasadami bhp oraz praktycznymi zmaganiami ratowniczymi - dodaje dowódca JRG w Braniewie.

 

Dodatkowo kandydaci na strażaków, przeszli próbę wydolności organizmu oraz test w komorze dymowej znajdującej się Komendzie Miejskiej PSP w Elblągu. Zdobyte uprawnienia pozwolą młodym adeptom sztuki pożarniczej na udział w działaniach ratowniczo – gaśniczych.

Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (23)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.