Turniej i zawody o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Braniewie rozstrzygnięte

• 11 lipca 2017, 13:01
  • mł. asp. Maciej Suchecki, zespół Prasowy KPP w Braniewie
  • Wydarzenia
Z okazji tegorocznego Święta Policji po raz kolejny z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji zorganizowano turniej piłkarski oraz zawody wędkarskie. Spotkania tego rodzaju są doskonałą okazją do integracji środowiska policyjnego z innymi służbami oraz mieszkańcami.

W sobotę o Puchar Komendanta Powiatowego Policji na stadionie miejskim w Braniewie walczyło 8 drużyn – KPP w Braniewie, KPP w Lidzbarku Warmińskim, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Wojska Polskiego, Zakładu Karnego oraz Krajowej Administracji Skarbowej. Zacięta rywalizacja zakończyła się zwycięstwem Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie. Na drugim miejscu podium  uplasowała się drużyna Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, a tuż za nimi żołnierze z Jednostki Wojskowej 2980.

Spośród wszystkich grających w turnieju wyłoniono również najlepszego strzelca, którym został Przemysław Mazurek z WMOSG w Kętrzynie oraz bramkarza, którym został Kamil Owierczuk, również z WMOSG w Kętrzynie.

Niedziela rozpoczęła się pod znakiem ryb. O godz. 6:00 na kanale elektrowni wodnej Pierzchały rozpoczęto zmagania o miano najlepszego. Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Braniewie zdobył Piotr Jankiewicz.

Tegoroczne obchody Święta Policji w Braniewie odbędą się 18 lipca. To właśnie w tym dniu, podczas uroczystej akademii w Braniewskim Centrum Kultury, Komendant Powiatowy Policji wręczy zwycięzcom puchary.