Będzie zmiana na stanowisku dyrektora BCK. Marta Spychała rezygnuje z pełnionej funkcji

Będzie zmiana na stanowisku dyrektora BCK. Marta Spychała rezygnuje z pełnionej funkcji fot. archiwum redakcji
Marta Spychała zrezygnowała ze stanowiska dyrektora Braniewskiego Centrum Kultury. Na początku miesiąca zwróciła się do władz miasta o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Dyrektorka nie chce komentować powodów swojej decyzji.

Informacja o decyzji obecnej dyrektor BCK pojawiła się w mediach społecznościowych w poniedziałek. - Z wielką i nieskrywaną przykrością muszę poinformować Państwa, że dyrektor Braniewskie Centrum Kultury Pani Marta Spychała złożyła rezygnację z pełnienia tej funkcji - napisała na swoim profilu burmistrz Braniewa Monika Trzcińska.  Wypowiedzenie umowy za porozumieniem stron trafiło na biurko burmistrza Braniewa w ubiegłym tygodniu. 

 

– Rezygnacja została przyjęta. Marta Spychała będzie zarządzała placówką do czasu rozwiązania umowy tj. do 31 sierpnia. W międzyczasie ogłosimy konkurs, w którym komisja wybierze nowego szefa placówki - wyjaśnia Monika Trzcińska.


Dyrektor BCK nie chce komentować powodów rezygnacji. Przyznaje jedynie, że na jej decyzję wpłynęło szereg czynników.    
 

Marta Spychała została wybrana na dyrektora BCK w lutym 2015 roku. Spośród 5 osób, które pozytywnie przeszły ocenę formalną, a następnie zaprezentowały wizję rozwoju placówki, komisja najwyżej oceniła właśnie jej kandydaturę.

 

W ocenie mieszkańców, Centrum Kultury pod kierownictwem obecnej dyrektorki "rozruszało" kulturalnie Braniewo. Nowe sekcje, koła zainteresowań, nowatorskie projekty i wydarzenia kulturalne spełniają oczekiwania większości lokalnego społeczeństwa.

Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

br
18.07.2017, 19:13
br
Może i chciała coś zrobić i próbowała, ale Braniewo to nie Gdańsk i nie Warszawa. Tutaj się słucha Zenka, a nie jazzu. Trudno było to tej Pani zrozumieć. Środki jakie są takie są i nie można było do każdej imprezy dokładać.
do br
18.07.2017, 21:50
do br
Tej pani wiele rzeczy trudno było zrozumieć,miała beznadziejne doradczynie szczególnie jedną tą co opowiada ,że dzięki niej bck działa super
braniewianka
14.07.2017, 9:50
braniewianka
Pani Marta na swój sposób była dobrym dyrektorem. Wydaj mi się że już to stanowisko jest obsadzone i wiadomo z kim nie mogła się dogadać.
Julek
13.07.2017, 19:20
Julek
plują na lewo i prawo, ...czekamy na zdanie tej pani po 'pełnej rezygnacji'
...
12.07.2017, 8:38
...
nareszcie
jopek
12.07.2017, 8:04
jopek
Czy ktoś z komentujących obejrzał oświadczenie majątkowe pani Marty, że wysnuwa wnioski, że o kasę chodzi? aż tak małostkowa osoba z pani Marty chyba nie jest, żeby tu o kasę chodziło, zresztą jak na warunki braniewskie bardzo przyzwoicie zarabiała....
Mieszkaniec
12.07.2017, 7:27
Mieszkaniec
Wielka strata dla Miasta. Pani Marta dała z siebie wszystko, żeby BCK działo na najwyższym poziomie, ale Burmistrz Miasta tego nie widziała.
do mieszkańca
13.07.2017, 21:53
do mieszkańca
Z tego co słyszeliśmy to bardzo zadłużyła firmę,wydawała na byle co . ,zamiast pomyśleć nad klimatyzacją,nie zastanawiając się,aż musiała w końcu zrezygnować z funkcji dyr,
Eryk
12.07.2017, 0:15
Eryk
Co się porobiło w tym naszym kraju . Ludzi z inwencją twórczą ,pracowitych , kompetentnych nie docenia się ,zaś tych bez żadnego przygotowania ,zatrudnia się na odpowiedzialnych stanowiskach za duże pieniądze. To jakiś koszmar.
Abc
11.07.2017, 22:51
Abc
Pani Marto muru głową nie da rady przebic !!..na tą chwilę nie widzę lepszego kandydatów od Pani na te stanowisko...lecz pewnie się ktoś już szykuje! Bravo wy
barany
11.07.2017, 21:57
barany
Ciężko było zapłacić Pani Marcie normalne pieniądze, prawda, dusigrosze ? Wykorzystać, zaorać i dać wielkie g****. Powinniście ją na rękach nosić za to, co zrobiła w ostatnim okresie dla Braniewa, jego dorosłych mieszkańców i przede wszystkim dzieci. BCK w końcu zaczęło żyć. Teraz zobaczymy komu Pani Marta blokowała miejsce. Włodarze Braniewa, kij wam w plecy za stratę takiego pracownika! Za to w wodociągach pieniążki płyną bez problemu...
do barany
14.07.2017, 21:40
do barany
nie przesadzaj z tą pochwałą,za swoją pracę dostawała solidną zapłatę a nie g..... , aż tak super to nie była