Ukradł drogi rower, sprzedał go za 100 zł

  • 14 lipca 2017, 11:49
  • informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Na sygnale
Ukradł drogi rower, sprzedał go za 100 zł fot. archiwum redakcji
Operacyjni wydziału kryminalnego braniewskiej komendy policji ustalili i zatrzymali złodzieja roweru wartego 5 tys. zł. 35-latek ukradł jednoślad, a następnie sprzedał go za 100 zł. Policja apeluje o ostrożność i staranne zabezpieczanie posiadanych rowerów.

Kilka dni temu braniewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży roweru o wartości 5 tys. zł. Jednoślad został skradziony z klatki schodowej budynku mieszkalnego. Funkcjonariusze operacyjni w wyniku podjętych czynności ustalili i zatrzymali złodzieja. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Braniewa. Wczoraj (14.07) mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży.

- Podczas składania wyjaśnień przyznał się do popełnionego czynu. Tłumaczył się tym, że rower był dobrą okazją do zarobienia pieniędzy i jak to określił " sam mu się przykleił do rąk" - informuje st.sierż. Monika Śmigielska z KPP w Braniewie.

Rower został odzyskany i przekazany właścicielowi. Mężczyźnie za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Z policyjnych obserwacji wynika, iż rowery często nie są zabezpieczone w sposób właściwy. Właściciele pozostawiają je na klatce schodowej w bloku, bądź na zewnątrz, przy budynku bez żadnych zabezpieczeń. To niestety powoduje znakomita okazję dla złodzieja. Policja apeluje do właścicieli jednośladów, aby zabezpieczali je odpowiednim zapięciem. Pamiętajmy o zapisywaniu numeru ramy, który w razie kradzieży ułatwi jego odnalezienie.

informacja prasowa KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

omg
21.07.2017, 10:38
omg
Byłem na braniewskiej komendzie z prośbą o dodatkowe oznakowanie roweru w celu łatwiejszej identyfikacji w przypadku kradzieży. Zrobili wielkie oczy, że nic takiego nie ma, a kiedyś mówiono, że w każdej komendzie powiatowej policji można coś takiego zrobić. Zawsze mnie dziwi stanowisko policji mówiące o lepszym zabezpieczeniu przed kradzieżą. Nie znam takiego. Jak ktoś chce coś ukraść to zawsze znajdzie sposób. To nieuchronność kary powinna odstraszać złodziei.
props
16.07.2017, 22:26
props
ja dlatego mam Indianę, bo polska nieznana marka a osprzęt dobry, a takie pijaczki to znają 3 marki na krzyż i na niczym innym się nie znają.
wniosek
16.07.2017, 13:34
wniosek
baran, ale generalnie to nie ma sensu kupować sobie drogich rowerów.
Ja
14.07.2017, 14:53
Ja
Dajcie foto tej mordy złodziejskiej
Rowerzysta
14.07.2017, 14:52
Rowerzysta
Nie zabezpieczać przed kradzieżą tylko tak mu wpierdolić.... By więcej tego nie zrobił