Pieniężno: Trwa przebudowa ulic

  • 14 lipca 2017, 19:25
  • Na podstawie informacji prasowej Starostwa Powiatowego w Braniewie
  • Wydarzenia
Pieniężno: Trwa przebudowa ulic fot. Starostwo Powiatowe w Braniewie
W Pieniężnie ruszył remont dróg powiatowych. Będzie lepsza nawierzchnia, nowe chodniki i przejścia. A to wszystko nie tylko dla poprawy komfortu kierowców i pieszych, ale przede wszystkim — dla bezpieczeństwa.

Remont obejmie przebudowę ponad 2 kilometrów ulic powiatowych. To największa w ostatnich kilkudziesięciu latach inwestycja drogowa, realizowana dzięki wspólnemu projektowi gminy Pieniężno i Powiatu Braniewskiego.

- Przy dobrej współpracy Powiatu Braniewskiego z gminnymi samorządami można wykonać jeszcze więcej inwestycji, które służyć będą mieszkańcom powiatu — mówi Mateusz Sobieszczuk, członek Zarządu Powiatu Braniewskiego. - Należy podkreślić, że duża inwestycja drogowa w Pieniężnie jest realizowana przy minimalnym udziale własnych środków. Wszystkie prace zakończone zostaną do końca września. Do tego czasu prosimy o wyrozumiałość, zdając sobie sprawę z uciążliwościami prac i utrudnieniami komunikacyjnymi dodaje Sobieszczuk.


Całkowity koszt prac wyniesie niemal 2,1 mln złotych. Prawie 1,4 mln złotych to dofinansowanie dla gminy Pieniężno z Unii Europejskiej, 780 tys. złotych dołożył Powiat Braniewski. W ramach projektu przebudowane zostaną ulice: Sadowa, 1 Maja, Wolności, Lidzbarska oraz Ornecka. W ramach inwestycji na ulicach wykonane zostaną dwie warstwy asfaltowej nawierzchni ścieralnej oraz nowe chodniki na ul. Lidzbarskiej, ul. Sadowej i przy szkole na ul. Orneckiej.

 

Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Usług Drogowo-Mostowych.

Na podstawie informacji prasowej Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (15)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pieniężniak
17.07.2017, 7:45
Pieniężniak
Aż 2 km wymiany chodnika ! No sukces już odtrąbiony. 2 km i takie halo. A co ze szkołą średnią ? Jak można było dopuścić do zamknięcia szkoły w mieście. Wstyd. A teraz sukcesem jest 2 km chodnika. Wstydźcie się radni .