Nawałnica przeszła przez powiat braniewski

fot. Redakcja
Kilkadziesiąt interwencji straży pożarnej odnotowanych w nocy z wtorku na środę - to bilans burzy, która przeszła nad powiatem braniewskim. Gwałtowne opady atmosferyczne w połączeniu z silnym wiatrem sprawiły, że służba dyżurna stanowiska kierowania odnotowała bardzo dużo zgłoszeń związanych z usunięciem połamanych drzew oraz konarów.

Zdarzenia dotyczyły najczęściej zablokowanych ciągów komunikacyjnych przez przewrócone i złamane drzewa. Działania ratownicze prowadzone były przez strażaków na drogach krajowych, wojewódzkich, powiatowych oraz gminnych na obszarze powiatu braniewskiego.

 

- Silny wiatr spowodował, że na drogach znalazła się duża ilość gałęzi i konarów, które mocno utrudniały ruch oraz stanowiły zagrożenie dla podróżujących - mówi mł.bryg. Ireneusz Ścibiorek z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. 

 

Uszkodzeniu uległy również dwa pojazdy osobowe. Jeden w wyniku zderzenia z przewróconym drzewem, drugi uszkodził spadający konar. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie wspierali strażacy z Wojskowej Straży Pożarnej oraz strażacy – ochotnicy z Braniewa, Wilcząt, Fromborka, Lipowiny, Pieniężna, Płoskini, Lelkowa. 

Redakcja TVBraniewo24
Nawałnica przeszła przez powiat braniewski
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (38)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Silver
04.08.2017, 17:46
Silver
Ja tylko patrzałem czy solary jeszcze na dachu stoją. już dawno takiej pogody nie było.