Ekorowerowa akcja z finałem w Braniewie

  • 11 sierpnia 2017, 15:31
  • Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.
  • Wydarzenia
Ekorowerowa akcja z finałem w Braniewie fot. Organizatorzy
12 sierpnia wielbiciele rowerów spotkają się na mecie rajdu „Cycling Recycling BAŁTYK 2017” przed braniewską Biedronką przy pl. Piłsudskiego. Na uczestników czeka wiele atrakcji: spotkanie z organizatorem i liderem wakacyjnego rajdu rowerowego wzdłuż wybrzeża, ekologiem i podróżnikiem - Dominikiem Dobrowolskim oraz gry i zabawy ekologiczne, a także smaczne przekąski z grilla. Celem akcji „Cycling Recycling BAŁTYK 2017”, której partnerem jest Biedronka, jest zachęcanie turystów do troski o czystość plaż i morza.

W najbliższą sobotę na parkingu przed sklepem Biedronka przy placu Piłsudskiego 1 w Braniewie odbędzie się podsumowanie akcji rowerowej. W programie przewidziano gry i zabawy ekologiczne z nagrodami dla mieszkańców i turystów, a także spotkanie z organizatorem i liderem wakacyjnego rajdu rowerowego wzdłuż wybrzeża – ekologiem Dominikiem Dobrowolskim. Ponadto od 10:00 do 15:00 będzie działał punkt informacji recyklingowej. Na zakończenie tegorocznej akcji ekorowerowej odbędzie się także piknik z degustacją przekąsek z grilla, przygotowanych na bazie produktów z oferty sieci Biedronka.

 

Ekopeleton od Szczecina do Braniewa – ponad 650 km trasy rowerowej

Uczestnicy tegorocznej akcji „Cycling Recycling BAŁTYK 2017” mieli okazję wziąć udział w wyprawie rowerowej wzdłuż wybrzeża, a także w 11 akcjach edukacyjnych, w nadmorskich miejscowościach. Peleton wystartował ze Szczecina, a jego trasa przebiegała m.in. przez Kołobrzeg, Władysławowo, Trójmiasto i Elbląg. Przed sklepami Biedronka w tych miejscowościach odbywały się zbiórki zużytych baterii i  elektroodpadów. Działały tam także punkty edukacji ekologicznej.

 

W ten niecodzienny sposób organizatorzy chcieli zwrócić uwagę turystów na kwestie czystość plaż i morza. Cała akcja była na bieżąco relacjonowana za pośrednictwem strony internetowej http://cycling-recycling.eu. 

Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.

Zdjęcia (1)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.