Projekt z rekordowym dofinansowaniem

  • 11 sierpnia 2017, 16:33
  • informacja prasowa Starostwa
  • Edukacja
Projekt z rekordowym dofinansowaniem fot. archiwum szkoły
„Zawodowcy z ZSZ im. Jana Liszewskiego” - to kolejny projekt edukacyjny, z którego już niebawem skorzystają uczniowie i nauczyciele Zespół Szkół Zawodowych w Braniewie. Dofinansowanie w wysokości 1.187.227,20 złotych pozyskano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury na lata 2014-2020. Środki zostaną przeznaczone na wsparcie szkolnictwa zawodowego m.in. kursy zawodowe oraz płatne staże.

Projekt zakłada udział uczniów w kursach zawodowych, a następnie płatne staże u przedsiębiorców z regionu północnej Polski. W zależności od profilu kształcenia, uczniowie będą mogli m.in. uzyskać prawo jazdy kategorii B i T, zdobyć uprawnienia do obsługi harvestera, koparko-ładowarek, wózków widłowych oraz uczestniczyć w kursach carvingu, baristy, rezydenta itp.

 

Wsparciem w ZSZ objęci zostaną również nauczyciele przedmiotów zawodowych, którzy – tak jak uczniowie – skorzystają z kursów oraz staży.

 

— W imieniu Zarządu Powiatu Braniewskiego dziękuję Dyrekcji Szkoły ZSZ w Braniewie oraz wszystkim nauczycielom czynnie zaangażowanym w pozyskanie tak dużej dotacji — mówi Mateusz Sobieszczuk, członek Zarządu Powiatu Braniewskiego.

informacja prasowa Starostwa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.