Wiatr łamał drzewa i zrywał linie energetyczne. Gwałtowna burza przeszła nad powiatem

Wiatr łamał drzewa i zrywał linie energetyczne. Gwałtowna burza przeszła nad powiatem fot. Redakcja
Kilkanaście godzin trwało usuwanie skutków burzy, która w piątkowa noc przeszła nad powiatem braniewskim. Do południa strażacy odnotowali ponad 50 interwencji. Najwięcej pracy mieli z powalonymi drzewami i konarami, które blokowały drogi poza miastem. W Braniewie drzewo spadło na samochody i uszkodziło słup energetyczny. Z powodu zerwania linii energetycznej mieszkańcy ul. Łąkowej zostali pozbawieni prądu.

Pierwsze zgłoszenia zaczęły wpływać do Powiatowego Centrum Kierowania kilkanaście minut po północy. Mieszkańcy informowali o powalonych drzewach, uszkodzonych dachach i zerwanych liniach energetycznych. Kilka godzin trwało usuwanie dwóch dużych drzew, które całkowicie zablokowały drogę powiatową w pobliżu Bemowizny. Podobna sytuacja miała miejsce na drodze wojewódzkiej 507. Silny wiatr powalił drzewa w Bobrowcu, Maciejewie i w pobliżu Rogit. 

 

W Braniewie największe straty burza wyrządziła na ulicy Łąkowej. Silny podmuch wiatru powalił drzewo na zaparkowane w pobliżu budynków mieszkalnych samochody. Uszkodzeniu uległ także słup i linia energetyczna. Pozostałe interwencje na terenie Braniewa związane były głównie z usuwaniem połamanych konarów i gałęzi.

 

Krótkotrwałe ale intensywne opady deszczu spowodowały także zalanie kilku ulic. Sieć burzowa nie nadążała odbierać nagromadzonej deszczówki na ulicy Fromborskiej przy Rondzie gen. Andersa oraz na ul. Gdańskiej.

Więcej w materiale wideo

Redakcja TVBraniewo24
Wiatr łamał drzewa i zrywał linie energetyczne. Gwałtowna burza przeszła nad powiatem
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (57)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.