Lato w Teatrze - kreatywne półkolonie w Braniewskim Centrum Kultury

Lato w Teatrze - kreatywne półkolonie w Braniewskim Centrum Kultury fot. Redakcja
Od 7 sierpnia 30- osobowa grupa dzieci uczestniczy w półkoloniach organizowanych przez Braniewskie Centrum Kultury. Letni wypoczynek odbywa się w ramach programu „Lato w teatrze” finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pomysł warsztatów artystycznych pn. "Lato 9,99" organizowanych w Braniewie, został zgłoszony do tegorocznej 10 edycji Lata w Teatrze. Spośród 150 wniosków z całej Polski dofinansowanie otrzymało 36 ośrodków w tym Braniewskie Centrum Kultury. W ramach projektu trzydzieścioro dzieci w wieku od 8 do 13 lat, przez dwa tygodnie uczestnicy w warsztatach twórczych. Tematem przewodnim półkolonii jest marketing i reklama.

- Projekt odbywa się w formie półkolonii twórczych. To co charakteryzuje Lato w teatrze, to jest to, że łączymy z jednej strony wypoczynek, a z drugiej strony aktywność i to, że dzieci mogą się wiele nauczyć - mówi Stefan Kornacki koordynator projektu.

Wszystkie zajęcia odbywają się w wymyślonej agencji reklamowej, która zajmuje się kreowaniem i sprzedażą marzeń. Pod okiem profesjonalistów dzieci poznają podstawy pracy z grafiką, zdobywają wiedzę z zakresu fotografii i filmu. Uczestniczą w zajęciach aktorskich, rozwijają także umiejętność pracy w zespole.

- Będą zajęcia teatralne, będzie praca z kamerą, zajęcia graficzne, będziemy malować mural, będziemy tworzyć branding firmy - wyjaśnia Marta Spychała dyrektorka Braniewskiego Centrum Kultury.

Podsumowaniem projektu będą publiczne pokazy - 18 sierpnia na placu przed BCK i 19 sierpnia w amfiteatrze miejskim. 

 

Półkolonie i warsztaty zaangażowani są zewnętrzni i lokalni animatorzy i artyści

  • Stefan Kornacki- odpowiedzialny za koncepcję merytoryczną, Artysta multimedialny. Autor instalacji, wideo, działań teatralnych i performance, pedagog, poeta. Jest absolwentem grafiki warsztatowej na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Autor interdyscyplinarnych projektów w przestrzeni miejskiej pt. Inscription Project, zrealizowanych w Talllinnie (DesignoFestiwal, ValgusFestival),Kijowie („Ustawka”, Euro 2012), Lizbonie (PlataformaRevolver) oraz Polsce. W swoich dotychczasowych działaniach teatralnych oraz performance występował wspólnie min. Z trębaczem Tomaszem Stańko, Justyną Chowaniak (Domowe Melodie), L.U.C., Mariuszem Lubomskim, Tomaszem Organkiem;Laureat „Talentów Trójki 2012”
  • Aleksandra Bednarz- Aktorka, menedżerka kultury, animatorka kulturalna, instruktorka street art./graffiti. Prowadząca warsztaty w projektach z zakresu edukacji kulturalnej: „Lato w teatrze” (trzykrotnie) „Projekt wielki błękit”
  • Monika Grabarek- dziennikarka, pedagog, animatorka kultury, wykładowca akademicki. Absolwentka Wydziału Humanistycznego UMK w Toruniu, Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk plastycznych w Bydgoszczy, od lat zajmuje się życiem kulturalnym w Bydgoszczy.
  • Łukasz Mikołaj Matulewski- Artysta fotograf. Zajmuje się tworzeniem obrazu. Absolwent ASP w Poznaniu Wydział Komunikacji Multimedialnej oraz Camerimage Film School Studium Sztuki filmowej i Telewizyjnej. Zrealizował wiele programów telewizyjnych i filmów dokumentalnych.
  • Marcin Grężlikowski (Andrzej Poprostu)- Artysta wielowymiarowy, wirtuoz łączenia artyzmu i działalności społecznej. Główny nurt aktywności przejawia się w streetarcie, komiksie i ilustracji. Autor wielu wielkoformatowych murali na terenie Polski i za granicą. Znany w Toruniu animator kultury, prowadzący zajęcia z różnymi grupami wiekowymi.
Redakcja TVBraniewo24
Lato w Teatrze - kreatywne półkolonie w Braniewskim Centrum Kultury
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (59)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.