Strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczową. Jadą do Sośna pomagać poszkodowanym w nawałnicach

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Braniewie wyjeżdżają do Sośna w kujawsko-pomorskim. Chcą pomóc poszkodowanym mieszkańcom gminy, którzy ucierpieli w wyniku nawałnicy. Przed wyjazdem organizują zbiórkę rzeczową. Apelują do braniewian o wsparcie akcji.

- Jedziemy do Sośna. W związku z tym zwracamy się z apelem do mieszkańców Braniewa z prośbą o pomoc dla ludzi, którzy w ciągu pół godziny stracili praktycznie wszystko – piszą na swoim profilu w serwisie społecznościowym ochotnicy z Braniewa.

 

Zbiórka na rzecz ofiar nawałnic

W piątek (25.08) w godzinach 18.00 – 20.00 w remizie OSP (Plac Strażacki) odbędzie się zbiórka rzeczowa dla poszkodowanych z gminy Sośna. Obecnie najbardziej potrzeba materiałów budowlanych: gips, farby, środki grzybobójcze, unigrunty, środki do impregnacji drewna, wkręty, gwoździe, plandeki, itp. Potrzebne są także narzędzia: Grabie, łopaty, szpadle, obcęgi, kombinerki, szpachelki, pędzle, wałki. Strażacy proszą również o paliwo i olej do pilarek, łańcuchy i prowadnice.

 

Burza siała spustoszenie

W wyniku nawałnicy z 11 na 12 sierpnia w województwie kujawsko-pomorskim osiem osób zostało rannych, zostało zniszczonych ok. 2,5 tys. domów i 8 tys. ha lasów, 110 tys. odbiorców zostało pozbawionych prądu. Najbardziej ucierpiały powiaty tucholski, sępoleński, nakielski, żniński, bydgoski, a częściowo też powiaty inowrocławski i radziejowski. Jedną z gmin, która ucierpiała najbardziej, jest Sośno.

Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Daria
24.08.2017, 8:38
Daria
Tych zbiórek to teraz wszędzie jest ciekawe czy wszystkie legalne, nie neguje tu osp Miasta Braniewa i popieram byłam tam osobiście kilka dni po -tragedia a gdzie wsparcie z państwa itp itd.?