Lato w teatrze - miejskie półkolonie dobiegły końca

Lato w teatrze - miejskie półkolonie dobiegły końca fot. Redakcja
W miniony poniedziałek (21.08) w Braniewskim Centrum Kultury zakończyły się letnie półkolonie. Przez dwa tygodnie dzieci uczestniczyły w warsztatach artystycznych prowadzonych przez profesjonalnych artystów animatorów.

Spotykamy je codziennie. Przyciągają wzrok i naszą uwagę. Kuszą na ulicach, w radiu, w telewizji i internecie. Reklamy, bo to o nich mowa, stały się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Jak wpływają na naszą świadomość? Jakie mechanizmy i techniki stosują producenci spotów telewizyjnych, aby zachęcić nas do zakupu towaru danej marki? - odpowiedzi na te i wiele innych pytań poszukiwali uczestnicy letnich półkolonii, zorganizowanych przez Braniewskim Centrum Kultury.

 

Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zajęcia odbywały się pod okiem profesjonalnych artystów animatorów.

 

-Łączymy z jednej strony wypoczynek, a z drugiej strony taką aktywność i to, że one (dzieci - przyp. red.) mogą się wiele nauczyć, bo działamy na płaszczyznach teatralnych i są pewne elementy performance, dzieci uczą się występów przed kamerą – mówi Stefan Kornacki koordynator projektu.

 

Przez dwa tygodnie trzydzieścioro dzieci, wolontariusze oraz nauczyciele z braniewskich szkół uczestniczyli w warsztatach artystycznych. Zajęcia odbywały się w wymyślonej agencji reklamowej. W każdym z działów, pod okiem animatorów, uczestnicy nabywali nowych umiejętności z zakresu aktorstwa, fotografii, grafiki i filmu. W ramach zajęć plastycznych dzieci projektowały loga, ulotki i plakaty. Graficzne projekty młodych twórców trafiły na elewację budynku. Ściany tarasu ozdobił również wspólnie wykonany mural.

 

Jednym z wyzwań jakie czekało na półkolonistów było przygotowanie telewizyjnych spotów reklamowych. Zanim na planie padł pierwszy klaps konieczne było opracowanie koncepcji, przygotowanie scenariusza, dobór aktorów i odpowiednich rekwizytów. Uwieńczeniem projektu był happening zorganizowany w centrum miasta.

 

Półkolonie "Lato 9,99" zostały zorganizowane w ramach ogólnopolskiego projektu Lato w Teatrze.

- Jest to projekt, który ma już dziesiątą edycję w Polsce. Czuwa nad nim Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, natomiast dofinansowany jest zawsze ze środków ministerialnych - wyjaśnia Marta Spychała dyrektorka Braniewskiego Centrum Kulltury -  Aplikowaliśmy w ubiegłym roku licząc, że się dostaniemy. Cieszymy się udało się - dodaje Spychała.

Redakcja TVBraniewo24
Lato w teatrze - miejskie półkolonie dobiegły końca
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (100)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.