Przedsiębiorca nielegalnie zatrudniał obcokrajowców

  • 29 sierpnia 2017, 20:07
  • por. SG Mirosława Aleksandrowicz
  • Na sygnale
Przedsiębiorca nielegalnie zatrudniał obcokrajowców fot. WMOSG
Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w firmie budowlanej na terenie gminy Braniewo przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia cudzoziemców. W 5 przypadkach stwierdzono naruszenia przepisów w zakresie powierzania i wykonywania pracy przez obcokrajowców.

28 sierpnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie zakończyli czynności kontrolne i ustalili, że przedsiębiorca powierzył nielegalnie pracę 5 obywatelom Ukrainy. Cudzoziemcy w wieku od 26 do 38 lat przyjechali do Polski w celach zarobkowych, nie zważając na konsekwencje prawne podjęli pracę bez stosownych dokumentów. Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że jeden z mężczyzn posiadał oświadczenie o zamiarze powierzenia wykonywania pracy w gospodarstwie rolnym na terenie województwa mazowieckiego.

Naruszenie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy przez pracodawcę skutkować będzie skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie karą grzywny nie niższą niż 3 tys. zł. Natomiast cudzoziemcy, którzy mieli świadomość wykonywania pracy „na czarno", zostali pouczeni i zobowiązani do powrotu na Ukrainę.

por. SG Mirosława Aleksandrowicz
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

robak
03.09.2017, 14:29
robak
straż graniczna ha ha ale wynik a pop na terenie starej garbarni handluje paliwem że aż miło i sg tego nie widzi normalne cuda a ruskich tam od groma
marek
30.08.2017, 8:27
marek
to może kontrola u braniewskich przedsiębiorców czy legalnie zatrudniają ludzi
Xmen
29.08.2017, 20:58
Xmen
Niech przeprowadza kontrolę w całym kraju to zobaczą co wyjdzie z wora. Wyzysk człowieka przez człowieka