Ewa Żuryło nowym dyrektorem Braniewskiego Centrum Kultury

Ewa Żuryło będzie kierowała Braniewskim Centrum Kultury. Jej kandydaturę rekomendowała burmistrzowi Braniewa komisja rekrutacyjna. Nowa dyrektor obejmie stanowisko w poniedziałek 4 września.

Miasto poszukiwało nowego dyrektora, po tym jak dotychczasowa szefowa placówki – Marta Spychała na początku lipca złożyła rezygnację z zajmowanego stanowiska. O fotel dyrektora BCK ubiegało się sześć osób: Grzegorz Kapica, Janusz Piskorski, Justyna Podleś, Ewa Żuryło, Joanna Zuehlke i Arkadiusz Bryl. Troje kandydatów nie spełniło wymogów formalnych. W piątek 25 sierpnia, odbyły się rozmowy kwalifikacyjne. Po przesłuchaniu komisja rekrutacyjna w składzie: Sylwia Cieciora, Piotr Piątkiewicz, Marzena Skibniewska, Piotr Szpigiel zdecydowała, że najlepszą kandydatką na szefa braniewskiej placówki kultury jest Ewa Żuryło.

 

- Ewa Żuryło spełniła wszystkie wymagania określone w ogłoszeniu o konkursie. Posiada duże doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania kulturą. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej wykazała się znajomością w zakresie funkcjonowania instytucji kultury. Posiadane wykształcenie, kwalifikacje, staż pracy, doświadczenie zawodowe, osobowość i predyspozycje kwalifikują Panią Ewę Żuryło do zatrudnienia na stanowisku Dyrektora Braniewskiego Centrum Kultury w Braniewie – czytamy w oficjalnym komunikacie zamieszczonym na stronach braniewskiego urzędu.

 

Nowa dyrektor Braniewskiego Centrum Kultury ma 54 lata i mieszka w Olsztynie. Ukończyła Animację Społeczno-Kulturalną na Uniwersytecie Zielonogórskim. Kierowała m.in. Miedzychodzkim Domem Kultury oraz Sulęcińskim Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji. 

Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

do pani
18.09.2017, 19:37
do pani
Czy chodzi o juz niepracujaca JM w urzędzie ze zostala odpal.
oto jest pytanie
13.09.2017, 12:53
oto jest pytanie
Czyżby Pani Ewa miała zostać czarnym koniem wyścigu o fotel Burmistrza Miasta w 2018 roku?
do oto jest pytanie
14.09.2017, 12:04
do oto jest pytanie
Prawdopodobnie tak,w ubiegłym tygodniu słyszeliśmy,że ma zamiar kupić w braniewie mieszkanie,więc plany ma dalekosiężne a nie tylko na czas bycia dyr w bck
fuuu!
06.09.2017, 19:04
fuuu!
to ostatnie podrygi. teraz trzeba się ustawić, by się móc bezpiecznie ewakuować. Zatem trzeba zdobyć jakieś dodatkowe atuty na czas powyborczy. Stąd szkolenia na wszystko, również by np. ulokować się w radach nadzorczych. Ale p.burmistrz jeszcze łudzi się, że łyknie drugą kadencje, więc kombinuje na wszystkie możliwe strony. Ustawia sobie na stanowiskach ludzi jej usłużnych, takich co będą w tubę dmuchać, że obecna burmistrz jest najlepsza i niezastąpiona. Nie zadaje sobie sprawy, że oni aby zachować swoje apanaże będą grali przed nią minami niczym w "Na wspólnej", czy w "Pierwsza miłość". Ale jak dokona się akt wyborczy to przekona się, że żadnej miłości nie było a nawet wręcz przeciwnie. P.burmistrz to że postawiła jeden most (zasługa Mrozińskiego) to chyba nie dostrzega, że w czasie tej kadencji za sobą spaliła ich na pęczki. Za dużo by udało się jej ponownie przeskoczyć tą poprzeczkę na to stanowisko ok.80 głosami. Wtedy wobec śp. Heńka nastąpiło zmęczenie materiału i Moniki T. nikt tak naprawdę nie znał. Teraz zna,więc wiemy kto zacz.
zata
07.09.2017, 15:52
zata
pożegnamy p. burmistrz i "grono pedagogiczne" bez żalu
do do pracujacy
06.09.2017, 8:55
do do pracujacy
Przecież oni nie mogą byc członkami rad nadzorczych ze wgledu na pelnione funkcje
pracujacy
05.09.2017, 23:26
pracujacy
A dlaczego skarbnik i sekretaz jeździli na szkolenia nie związane z praca urzędu miasta za nasze podatnikow pieniądze? Czyżby to zabezpieczenie bo wybory tuz tuz? Jakby co to ja tez chce skorzystać z takich szkolen a co za darmo. Wiem to z urzędu.
do pracujący
06.09.2017, 8:04
do pracujący
zostali członkami rad nadzorczych miejskich spółek: wodociągi i mpec
pani
05.09.2017, 23:21
pani
Jedna pracujaca w UM tez została odstrzelona przez panią sekretaz burmistrz i ktoś jeszcze maczał w tym palce bo była niewygodna. Ta pani jest braniewianka i dlugo tam pracowała a pani sekretaz przyszla spod elblaga i zarządziła. Uuuuu nie ładnie ale my to wiemy.
ole !
05.09.2017, 14:22
ole !
zegar zaczął tykać. My to wiemy a i p. burmistrz vel królowa selfi też to wie. Wiedzą też urzędnicy tego urzędu-sobiepaństwa. P. sekretarz po przeszkoleniu napada na konkursantów, że oni nie znają na pamięć ustawy o finansach publicznych a czy ona zna ustawy na podstawie których funkcjonują podległe jednostki: MPEC, Wodociagi, ABK ,wątpię. Ale widocznie dostała zadanie odstrzelić niewygodnych tendencyjnymi pytaniami no to łubudu. Zawsze tej która ma wygrać można pytań nie zadawać, albo wysłać jej wcześniej email'em
wodzu
04.09.2017, 17:32
wodzu
konkurs odbył się jak zwykle dać dyrektorstwo byle komu aby tylko nie Piskorskiemu. Zatem o Baj Baj wakacjach zapomnijcie, bo to jego pomysł
do wodzu
07.09.2017, 19:54
do wodzu
piskorski miał już swoje pięć minut trzeba dać szansę komuś innemu,może ta pani okaże się lepsza od poprzedniczki bardziej doświadczona,zrobi porządek z biurokracją w firmie,byliśmy kilka razy tam i pani z kokiem ciągle coś drukowała a potem do niszczarki jakby papier nie kosztował
ulu
10.09.2017, 18:45
ulu
historia domu kultury w b-wie to szpaler dyrektorów: był harcerz, kierownik klubu garnizonowego,facet z granicznej kontrabandy, gracz w snookera, pani która zerwała się z kasy banku, kolejna co koncepcję pracy DK przepisała żywcem z internetu i jeszcze sztab p.o.dyrektorów. Lista dłuższa niż po zasiłek 500+. Z tego całego grona to rzeczywistymi dyrektorami, czyli tymi, którzy się na tej działalności znają i byli jej z pasją oddani, byli tylko Bożena Sielewicz i właśnie Piskorski. Mieliśmy wizjonerkę i misjonarkę, której tej miski starczyło na 2,5 roku, obecnej już dyrektorki koncepcji pisemnej nie znamy, ale wyjdzie szydło z worka i zobaczymy na ile ta wytrzyma w tym tyglu. A trzeba wiedzieć, że idzie czas niełatwy bo wyborczy i p. burmistrz będzie miała oczekiwania wobec dyrektor bynajmniej nie z dziedziny działalności kulturalnej.
olo
04.09.2017, 19:09
olo
wybory tuż tuż. wymienimy ich.
do olo
05.09.2017, 18:09
do olo
oby się udało trzcińska dostała od nas głos i o ten głos za dużo,było bagno a teraz jest nie mniejsze
mieszkanka
02.09.2017, 23:09
mieszkanka
ja mam zapytanie czy na ta sale ktora obecnie sluzy jako lokum prywatne byl przetarg ?
luca
04.09.2017, 12:36
luca
też chciałabym wystartować
Zenek
01.09.2017, 22:56
Zenek
Dyskoteka pomieszczenie odcięte i teraz na około. Kieroebiczki 4 i asystent
GeniusUltor
05.09.2017, 10:13
GeniusUltor
W sumie pisze się "KIEROWNICZKI" Polecam zakupić słownik, ewentualnie wypożyczyć.
abc
31.08.2017, 8:57
abc
jaki dom kultury tam nic nie ma i nic się nie dzieje sprzedaż alkoholu i imprezy do rana
...
31.08.2017, 17:38
...
a na tą nową salę z dyskoteką był przetarg?
Blaser
01.09.2017, 19:33
Blaser
Mogę tylko powiedzieć że jeśli chodzi o tą sale to napewno wszystko zostało wszystko zrobione legalnie nie po żadnej znajomości a po drugie dobrze ze powstało coś wkoncu z pełną kultura, czysta sala świeża, a nie jak inne kluby w tym mieście. Tylko pogratulować
?
01.09.2017, 20:48
?
a skąd niby taką wiedzę posiadasz? no to oświeć ciemne społeczeństwo.
do ...
31.08.2017, 20:17
do ...
p marta tak oddała część firmy chyba w zamian za granie zespołu. jak można oddać część państwowego pomieszczenia osobie prywatnej przecież to nie był jej własnośćl.takie numery to tylko w braniewie.
HDZ
30.08.2017, 23:21
HDZ
"Ukończyła Animację Społeczno-Kulturalna na Uniwersytecie Zielonogórskim." no to --- FAJNIE
:)
30.08.2017, 18:39
:)
jeszcze krawcowej nie mieliśmy
ahelehohefesele
30.08.2017, 16:29
ahelehohefesele
Populacja zmniejsza się, Panie.
kolo
30.08.2017, 14:59
kolo
kultura w tym syfie padła wraz z zamknięciem domu kultury na przemysłowej
kolo
30.08.2017, 14:57
kolo
na szczęście wybory tuż tuż
obiektywny
30.08.2017, 14:57
obiektywny
Wzieliby kogos swojego byscie narzekali. Wzieli z zewnatrz to tez byscie narzekali. szanuje taka mentalnosc :)
a tak poza tematem Baj Baj Wakacje po tylu latach chyba zaginely w akcji...
????
30.08.2017, 14:31
????
Oj Pani będzie musiała wcześnie wstawać!!!!!
!!!
30.08.2017, 14:16
!!!
ręce k... opadają!!! zatrudnić spadochroniarza, a nie swojaka. to tylko może się wydarzyć w tym szambie braniewskim.
........
30.08.2017, 20:36
........
może zmniejszy liczbę pań w biurze,bo tych śmiesznych kierowniczek stanowczo za dużo
emeryt
30.08.2017, 14:47
emeryt
Nie istotne pochodzenie jest lecz doświadczenie i umiejętności.

loading...