Widział jak kobiecie wypadł telefon. Zatrzymał auto na środku drogi, podbiegł i zabrał urządzenie. Poszukuje go policja

Widział jak kobiecie wypadł telefon. Zatrzymał auto na środku drogi, podbiegł i zabrał urządzenie. Poszukuje go policja fot. Redakcja
Braniewscy policjanci poszukują kierowcy tira, który zabrał leżący na ulicy telefon komórkowy. Urządzenie chwilę wcześniej wypadło mieszkance Braniewa. Całe zajście zarejestrowała nasza kamera.

Sytuacja miała miejsce w sobotę rano. Kilka minut przed 6.00 pani Justyna szła ul. Gdańską. Kobieta spieszyła się do pracy.

- Około 5:55 przechodziłam ulicą Gdańską w kierunku mostu. Sprawdziłam godzinę po czym schowałam telefon do kieszeni – mówi pani Justyna. - Po chwili, kiedy doszłam do mostu chciałam zobaczyć, która godzina -wtedy już nie miałam telefonu - dodaje.

 

Moment w którym pani Justyna zgubiła urządzenie widział przejeżdżający ul. Gdańską kierowca tira. Mężczyzna chcąc zwrócić uwagę kobiety użył klaksonu.

- Zauważyłam tira jadącego ul. Gdańską, który na mnie zatrąbił. Spojrzałam tylko i poszłam dalej, nie zwróciłam na to uwagi. Później powiązałam fakty, że dał mi znak, że coś wypadło mi z kieszeni. Kiedy wróciłam telefonu już nie było. Myślę, że on sobie go wziął - mówi kobieta.   
 

Przypuszczenia pani Justyny potwierdziło nagranie z naszej kamery. Na filmie widać jak kobieta gubi telefon. W tym samym czasie przejeżdżający ul.Gdańską tir gwałtownie hamuje. Kierowca zatrzymuje auto na środku drogi, wychodzi z kabiny i podbiega w miejsce gdzie upadła zguba. Pomimo tego, że mężczyzna mógł oddać urządzenie kobiecie, która wciąż była w pobliżu, zabrał smartfona, wrócił do pojazdu i odjechał.  

 

Pani Justyna nie kryje oburzenia wobec nieuczciwej postawy kierowcy.  - Byłam na wyciągnięcie ręki. Gdyby krzyknął to bym się odwróciła, bo to było 15-20 metrów za mną. Zrobił to tak jakby na moich oczach - mówi kobieta.

Poszkodowana,  o sobotnim zajściu powiadomiła funkcjonariuszy braniewskiej policji. - W chwili obecnej prowadzimy postępowanie pod kątem przywłaszczenia telefonu. Sprawcy tego czynu grozi do 3 lat pozbawienia wolności - informuje kom. Robert Wardyn z KPP w Braniewie.

 

Niestety, ustalenie tożsamości kierowcy nie będzie łatwe. Jakość nagrania nie pozwala na odczytanie numeru rejestracyjnego. Jedyne co widać to kartkę z imieniem "Jacek" za szybą ciężarówki. To prawdopodobnie imię kierowcy.

Redakcja TVBraniewo24
Kierowca tira przywłaszczył telefon. Poszukuje go policja
— Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

szofer
17.09.2017, 19:29
szofer
Czy kierowca też czuje oburzenie? Bo pomimo dania znaku, (zatrąbił) miał “tirem” po chodnikach szukać właścicielki ‘telefonu’, przecież gdyby go nie podniósł, wiadomo co by z urządzenia zostało...........
alina
14.09.2017, 11:36
alina
można też sprawdzić na terminalach, czy ktoś wyjeżdżał przed 6-tą...
Michał
14.09.2017, 9:23
Michał
Co za idio..a z tego kierowcy. Nie dość że dostanie za przywłaszczenie telefonu to jeszcze dostanie mandat z zatrzymanie się na zakazie i zmuszanie innych kierowców do przekraczania lini ciągłej.
silver
14.09.2017, 0:19
silver
hmm a co z kamerami na światłach, koło FANTAZJI, w okolicach amfiteatru?? czyżby nie było nagrań. z kamery która jest na gdańskiej przy amfiteatrze powinno być leprze ujecie na nr rejestracyjny naczepy. jest ona skierowana na rondo i może stał w jakimś małym "korku"
...
14.09.2017, 11:30
...
No wlasnie